Home Najdôležitejšie Ashleigh Bartyová prekvapila: Toto mi na tenisovom dôchodku chýba najviac

Ashleigh Bartyová prekvapila: Toto mi na tenisovom dôchodku chýba najviac

by Jaroslav Šípkar
Ashleigh Bartyová

Austrálčanka Ashleigh Bartyová prezradila, čo jej na tenisovom dôchodku chýba najviac.


Keď v marci 2022 Austrálčanka Ashleigh Bartyová vo veku 25 rokov oznámila koniec tenisovej kariéry, bol to šok. Trojnásobná grandslamová šampiónka bola na vrchole svojej kariéry.

Len dva mesiace pred vyhlásením o odchode do tenisového dôchodku vyhrala grandslamový Australian Open bez straty setu. V čase ukončenia kariéry bola svetovou jednotkou.

V rozhovore pre The Guardian prezradila, čo jej z tenisu chýba najviac. „Asi najviac mi chýba vzrušenie zo súboja s Tyzzom (pozn. tréner Craig Tyzzer), keď si spolu sadneme a hľadáme spôsob, ako úplne rozmotať nášho súpera,” hovorila Bartyová.

„To sa mi páčilo najviac, taktická stránka hry. A schopnosť prispôsobiť sa, aby sa váš protivník cítil nepríjemne a to s mojimi schopnosťami a zbraňami. Chýba mi čas strávený s celým mojím tímom. Ale náš vzťah sa nezmenil. Kontakt nie je taký častý a intenzívny, ale futbalový tipovací účet je stále živý, takže žartovanie stále letí,” dodala Bartyová.

Austrálčanka sa po konci kariéry evidentne nenudí. V júli mala svadbu s dlhoročným partnerom Garrym Kissickom. O niekoľko mesiacov vydala bývalá tenistka svoju knihu memoárov. V januári oznámila, že čaká narodenie prvého dieťaťa.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 13 =