Home Najdôležitejšie Schmiedlová opäť ukázala srdce bojovníčky: Po obrate ju v Tenerife čaká boj o štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová

TENERIFE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA na Tenerife. V pondelňajšom stretnutí úvodného kola otočila duel so Slovinkou Kajou Juvanovou a zvíťazila 4:6, 6:1, 6:4.

Po prehratom úvodnom sete so slovinskou lucky loserkou sa Schmiedlová dokázala našliapnuť a v ďalšom priebehu potvrdila povesť bojovníčky. V druhom dejstve stratila so Slovinkou len jedinú hru.

V rozhodujúcom sete to Schmiedlová nevzdala ani za nepriaznivého stavu 1:3 a v ďalšom priebehu už prehrala len jedinú hru a za dve hodiny aj 24 minút sa radovala z postupu do osemfinále, v ktorom na ňu čaká rumunská súperka Cristianová.

dvojhra – 1. kolo: Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Kaja Juvanová (Slov.) 4:6, 6:1, 6:4