Home Najdôležitejšie Ani Hrbatý tomu vôbec nechápe: Z akého dôvodu mohol byť Filip Polášek štvrtý?!

Ani Hrbatý tomu vôbec nechápe: Z akého dôvodu mohol byť Filip Polášek štvrtý?!

by Majo Malinovský
Dominik Hrbatý, Igor Moška

BRATISLAVA – Prekvapivo až štvrté miesto obsadil najlepší slovenský deblista Filip Polášek v nedávnej ankete Tenista roka. Aj k výsledkom hlasovania sa v rozhovore pre glob.zoznam.sk vyjadril dnes už bývalý daviscupový kapitán Slovenska Dominik Hrbatý.


Aj keď v celošportovej ankete Športovec roka skončil semifinalista Australian Open a 17. deblový hráč sveta Polášek jedenásty, ďaleko pred všetkými ostatnými tenistami, vo vylúčne tenisovom rebríčku ankety Tenista roka ho predstihla až trojica hráčov. Poradie ankety absolútne nechápal ani dlhoročný reprezentant a neskôr aj nehrajúci daviscupový kapitán Hrbatý.

Vôbec to nechápe

“Noro Gombos tam mal nejaké výsledky, ale vôbec nechápem, z akého dôvodu mohol byť Filip Polášek štvrtý, keď bol Lukáš Klein tretí. Prečo mám hodnotiť niekoho podľa turnajov na Slovensku? Lukáš Klein vyhral síce na Slovensku všetky turnaje, ale potom príde do sveta a tam nevedia títo chalani preraziť,” uviedol Hrbatý pre glob.zoznam.sk. Samotný Hrbatý ktorý kvôli výrazne zmeneným sezónnym podmienkam odmietol hlasovať v spomínanej ankete a pri takýchto nerovných podmienkach by jednoznačne bol za zrušenie každej podobnej ankety.Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý (Foto: TASR – Martin Baumann)

Ťažké srdce na Poláška?

Tá ale zrušená nebola a vyvstáva otázka, či aj poradie nebolo spravené tendenčne a prekvapivé výsledky neboli len akousi tichou pomstou vedenia STZ na čele s často kritizovaným Igorom Moškom. Ten totiž môže mať ťažké srdce na spomínaného Filipa Poláška, ktorý sa pred časom vzdal reprezentácie a vydal sa inou cestou. Spolu s Vajdom, Stankovičom a ďalšími založili unikátny projekt Hrajme tenis Slovensko na podporu slovenských talentov.

Branislav Stankovič, Evžen Balko, Marián Vajda, Filip Polášek
Branislav Stankovič, Evžen Balko, Marián Vajda a Filip Polášek (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Práve nový projekt má za úlohu priniesť obrodu do slovenského tenisu, ktorý padá nižšie a nižšie a napriek mizivým výsledkom k žiadnym zmenám nedochádza. Pritom už druhý rok po sebe žiadny náš tenista nedokázal vyhrať turnaj kategórie ATP a v prvej svetovej stovke máme okrem 88. Gombosa už len stého Andreja Martina.Zväz tam možno chcel len hráčov z NTC

“Hlasujú ľudia, ktorí sú tendenční, lebo tam majú svojich hráčov. Možno zväz tam chcel iba hráčov z NTC. Vajda, Polášek aj Stankovič nevedú boj s Igorom Moškom a so zväzom. Trápi ich to, čo sa deje na zväze a po svojich skúsenostiach sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Vytvorili si svoj tenisový program, svoju víziu a chcú ukázať iným smer ako by mal tenis na Slovensku fungovať. Chcú vychovávať mladých hráčov, chcú ukázať, že sa dá ísť aj iným smerom ako to funguje na zväze. V konečnom dôsledku je to tichá revolúcia v tenise, oni chcú dosiahnuť zmeny a tieto zmeny majú veľkú šancu prísť,” uviedol Hrbatý pre glob k možnej odplate STZ a tiež k novému projektu významných tenisových osobností Slovenska.

K projektu Hrajme Tenis Slovensko sa v exkluzívnom rozhovore pre tenisovýsvet.sk pred časom vyjadril aj renomovaný odborník a jeden z členov tímu Emil Miške, ktorý v prvej časti priblížil pozadie a fungovanie celého projektu a v tej druhej zas porozprával najmä o tom, aké rezervy slovenských talentov odhalilo porovnávanie s českými vrstovníkmi.

Zdroj: ts, glob.zoznam.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + sixteen =