Home Najdôležitejšie Andy Murray: Žiadna séria prehier nezmení to, čo som dosiahol

Andy Murray: Žiadna séria prehier nezmení to, čo som dosiahol

by Jaroslav Šípkar
Andy Murray, Australian Open

Andy Murray reaguje na svoj osobný antirekord v podobe série šiestich porážok v rade. Nič už nezmaže to, čo som dosiahol!

Andy Murray podľahol v úvodnom kole turnaja ATP 250 v Marseille Čechovi Tomášovi Macháčovi v dvoch setoch. Zaznamenal tak šiestu porážku v rade, čím si vytvoril svoj osobný antirekord. 36-ročného britského tenistu to ale vôbec nerozladilo. Na jeho odkaze to nezanechá negatívne stopy.

“Možno budem musieť hrávať challengerové turnaje. Najjednoduchšie v tejto situácii by bolo ukončiť kariéru. Ale pokračujem, pretože milujem túto hru, milujem tréning. Teraz nie je ľahké súťažiť. Ale to nijako neovplyvňuje moju kariéru. Žiadna séria prehier nezmení to, čo som dosiahol, keď som bol v dobrej forme. Keď však nemôžete vyhrať, strácate sebadôveru,“ cituje Murrayho ESPN.

Andy Murray je trojnásobný grandslamový šampión, dvojnásobný olympijský víťaz, bývalá svetová jednotka a to v ére Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča, keď boli všetci na vrchole svojich síl. Murray sa dokázal vrátiť na okruh po náročnej operácii, pri ktorej mu vymenili bedrové kĺby za umelé náhrady. Hrozil mu koniec kariéry, ale ukázal, aký je to obrovský bojovník.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − 8 =