Andy Murray
Andy Murray (Foto: TASR/AP - Carolyn Kaster)

Andy Murray volá po zmene: Najväčším problémom dneška je, že…

BRATISLAVA – Bývalá britská svetová jednotka a aktuálne 49. hráč sveta Andy Murray volá po zmene.


Dvojnásobný wimbledonský šampión podobne ako viacerí ďalší hráči na okruhu ATP volá po návrate svižnejších rýchlejších podkladov na dvorcoch, ktoré sa časom postupne spomalili a tie naozaj rýchle sa vyskytujú len veľmi zriedkavo.

Veľmi pomalé kurty

„Najväčším problémom dneška je, že sa väčšinu týždňov hrá s veľmi pomalými loptami na veľmi pomalých kurtoch. Chýba väčšia pestrosť. Prečo nemať rýchlejšie kurty s pomalšími loptami, alebo naopak? Šanghaj taký vždy bol, dal sa tam hrať celodvorcový tenis,“ uviedol na sociálnej sieti 35-ročný Murray.

Od roku 2005, kedy sa Brit začal pohybovať na profesionálnom okruhu ATP, sa rýchlosť kurtov naozaj výrazne znížila. Kompetentní si postupným znižovaním rýchlosti sľubovali dlhšie výmeny a teda pre oko diváka krajšie zápasy, čo naozaj aj docielili, ale viacerým hráčom sa tento trend až tak nepozdáva.„Keď proti sebe na začiatku deväťdesiatych rokov hrali tenisti s delovým servisom, žiadne fiftýny netrvali dlhšie ako štyri údery. A to nadobro zabilo veľmi rýchle kurty,“ uviedol k pálčivej téme uznávaný kouč, tenisový expert a bývalý štvrtý hráč sveta Brad Gilbert, ktorý predtým viedol okrem Murrayho aj americké legendy ako André Agassi či Andy Roddick.

Budú aj rýchlejšie povrchy

Keďže hlasy volajúce po rýchlejších povrchoch sa ozývajú čoraz hlasnejšie, viacerí usporiadatelia sa chcú vrátiť k starým rýchlejším podkladom. „Určite si budúci rok zahraj na Miami Open. Myslím, že budeš spokojný,“ odkázal Murraymu legendárny James Blake, ktorý je teraz turnajovým riaditeľom tisícky v Miami.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 3 =