Home Najdôležitejšie Andy Murray rieši pred US Open nečakané problémy: Podstúpi potné testy

Andy Murray rieši pred US Open nečakané problémy: Podstúpi potné testy

by Jaroslav Šípkar
Andy Murray

Andy Murray rieši nečakané problémy, rozhodol sa podstúpiť testy potu.


Andy Murray rieši svoje problémy s častými kŕčmi. Nazval ich “frustrujúcimi”. Rozhodol sa dostať do hĺbky tohto problému a podstúpi testovanie potu.

35-ročný tenista vypadol vo Washingtone aj v Montreale v prvom kole. V Cincinnati síce zvládol maratónsky trojsetový súboj s Wawrinkom, ale v druhom kole stratil vedenie 1:0 na sety a prehral s krajanom Norriem. Pri všetkých troch spomínaných prehrách jeho výkon obmedzovali kŕče.

Andy Murray podstúpi test potu, chce vyriešiť problém s kŕčmi

Murray zmenil svoj tréningový plán, aby predišiel týmto ťažkostiam, ale nefungovalo to. „Robím si potné testy, pretože chcem zistiť, či sa v tomto ohľade niečo zmenilo. Moje športové nápoje a elektrolyty sú vyrobené špeciálne na základe mojich potných testov. Ale nepodstúpil som ich už niekoľko rokov,” cituje Murrayho tennis365.com.

„Neviem, či sa v tomto smere niečo zmenilo, ale pokúsime sa tomu prísť na koreň, pretože povedzme, že keby to bolo čisto z hydratácie, tak potom, čo som dostal kŕče vo Washingtone, som sa uistil, aby som nebol dehydrovaný do ďalších zápasov. A ak to súviselo s jedlom, uistil som sa, že všetky tieto políčka sú začiarknuté,” opisoval Murray ako rieši spomínaný problém s kŕčmi.

„Potrebujem získať nejaké odpovede. Nebolo to jednoduché zistiť, čo piť a koľko piť.”

Andy Murray je frustrovaný o to viac, pretože po fyzickej stránke sa cíti najlepšie za posledné roky. „Z fyzickej stránky som po zápasoch regeneroval naozaj dobre, pokiaľ ide o to, kde sa moje telo nachádza dnes v porovnaní napríklad s minulým rokom. Som na tom oveľa lepšie s mojimi ľavými slabinami aj krížami. Bolo to naozaj dobré,” pokračoval Murray.

„Nepotreboval som brať protizápalové lieky na turnajoch, čo sa posledných pár rokov veľmi nestávalo. Takže to bolo naozaj veľmi pozitívne, ale zároveň som mal kŕče,” upozorňuje na nový problém, ktorý sa vyskytol. „V niektorých zápasoch, ako napríklad proti Stanovi Wawrinkovi, som mal šťastie, že som sa cez to dostal.”

„Proti Mikaelovi Ymerovi vo Washingtone to nebolo dobré, pretože som v treťom sete ledva mohol hrať. A samozrejme, stalo sa to aj v zápase proti Camovi Norriemu. Fyzicky sa cítim celkom dobre, pokiaľ ide o diskomfort, bolesť a všetko ostatné. Ale posledných pár týždňov ma trápia kŕče, takže to bolo frustrujúce. Kŕče som mal už aj predtým, ale nie neustále. Takže sa tomu snažím porozumieť a prísť na to,” dodal trojnásobný grandslamový víťaz.

Je obdivuhodné, že s Murraym to istý čas vyzeralo na koniec kariéry. Absolvoval operáciu, pri ktorej mu bedrový kĺb vymenili za umelú náhradu. Dostal sa späť do TOP 50. Tento rok si zahral finále na tvrdom povrchu v Sydney, semifinále na trávnatom challengeri v Surbitone a finále na tráve na turnaji ATP v Stuttgarte.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + two =