Home Najdôležitejšie Andy Murray prezradil svoj najväčší sen a túžbu: Veľmi rád by som…

Andy Murray prezradil svoj najväčší sen a túžbu: Veľmi rád by som…

by Majo Malinovský
Andy Murray, Veľká Británia, Davis Cup, Davisov pohár 2023

LONDÝN – Britský tenista a dvojnásobný zlatý olympijský medailista Andy Murray má jeden veľký sen.


Murray dúfa, že sa na budúci rok predstaví už po piaty raz a takmer s určitosťou naposledy na olympijských hrách v Paríži. Dvojnásobný olympijský šampión by si pod slávnou Eiffelovkou rád vynahradil sklamanie z posledného štartu v Tokiu, kde ho zastavilo zranenie. 36-ročný Škót to uviedol na turnaji ATP v čínskom Ču-chaji, kde štartuje ako siedmy nasadený.

Murray slávil svoj prvý olympijský titul v roku 2012 pred domácim publikom v Londýne na wimbledonskej tráve, o štyri roky neskôr v brazílskom Riu zlato aj obhájil. Pred dvoma rokmi v Tokiu ale odstúpil pred začiatkom turnaja vo dvojhre kvôli zraneniu stehenného svalu a nastúpil len vo štvorhre, v ktorej spolu so Salisburym dokráčali až do štvrťfinále.

Dočká sa aj piatej olympiády?

“Veľmi rád by som si zahral na ďalšej olympiáde. Vo svojej kariére som na olympijských hrách zažil vzrušujúce zážitky a bol som nadšený z každej olympiády, na ktorej som štartoval,” povedal Murray v Číne. “Naposledy som bol ale vážne sklamaný. Pred turnajom som sa zranil a sľúbil som svojmu partnerovi, že dám prednosť štvorhre pred dvojhrou, ak by nastal problém. A nakoniec sme v debli mali blízko k medaile,” zaspomínal si miláčik tribún. “Veľmi rád by som mal ďalšiu šancu hrať na budúci rok v Paríži. Bola by to moja piata a s najväčšou pravdepodobnosťou posledná olympiáda,” dodal.

Trojnásobný grandslamový šampión a bývalá svetová jednotka bojuje od opakovaných operácií bedra v roku 2019 o návrat do špičky. Aktuálne sa v rebríčku prepracoval na 41. miesto, minulý týždeň pomohol britskému tímu k postupu na finálový turnaj Davisovho pohára.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + eighteen =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy