Home Správy Martin s ťažkosťami zvládol úlohu favorita v 2. kole challengeru v Bielle

Martin s ťažkosťami zvládol úlohu favorita v 2. kole challengeru v Bielle

BIELLA – Tretí nasadený Andrej Martin zvíťazil v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v talianskej Bielle (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad Španielom Eduardom Estevem Lobatom v dvoch setoch 7:6(4), 6:3.

Andrej začal stretnutie vynikajúco, v prvej polovici úvodného setu dominoval a dostal sa do vedenia 4:1. Následne sa ocitol v útlme, ktorý jeho súper dokonale využil a otočil na 5:4. Slovák napokon dotiahol set do skrátenej hry. Začiatok tajbrejku mal vyrovnaný priebeh, hráči si menili strany za stavu 3:3. V ďalšom priebehu získal Španiel jediný bod.

Druhé dejstvo nebolo zo začiatku pre Bratislavčana jednoduché – v piatom geme musel odvracať štvoricu brejkbalov. Kľúčový moment sa odohral v nasledujúcej hre, v ktorej náš tenista zaknihoval brejk – 4:2. V závere už náskok nepustil. Za stavu 5:3 premenil prvý mečbal.

• Martin odvrátil 9 z 11 brejkbalov
  • pomer es 3:3

Tretí nasadený slovenský tenista narazí v 3. kole na španielsku legendu a 13. nasadeného hráča turnaja Tommyho Robreda.