Home Najdôležitejšie Andrej Martin ukáže tímové srdce na turnaji ProAm Challenge

Andrej Martin ukáže tímové srdce na turnaji ProAm Challenge

by Peter Koropecký

BRATISLAVA – Slovenský tenista Andrej Martin, aktuálne 121. hráč rebríčka ATP, má za sebou úspešnú sezónu: pochváliť sa môže štyrmi účasťami v semifinále na challengerových turnajoch vo dvojhre a rovnako vo štvorhre, pričom vo štvorhre pridal ešte jedno turnajové víťazstvo.


Najviac však zarezonoval skvelý výsledok na ATP turnaji v Belehrade, kde sa prebojoval z kvalifikácie až do semifinále. V ňom navyše dokázal zobrať set svetovej jednotke Novakovi Djokovicovi. 

Andrej Martin – Zdroj: Andrej Martin súkromný archív, Tomorrow Agency archív

Jemu samotnému sa hodnotí posledný rok obtiažne. Podľa jeho slov sa počas roka cítil fyzicky aj herne dobre a odohral množstvo kvalitných zápasov. Viac krát mu však chýbalo o kúsok viac sebavedomia a mentálnej pohody na ešte výraznejší prienik: “Toto sú faktory, ktoré ovplyvnia výsledok v neskorších fázach turnaja a rozhodnú o tom, či skončí turnaj celkovým úspechom alebo nie.” 

Na konci roka sa snaží venovať svoj čas v čo najväčšej miere priateľke Adel, keďže počas sezóny je to o mnoho náročnejšie. Dovolenku trávili spolu na Islande, ako však s úsmevom vraví, oddychom by ju nenazval. Ich spoločnou vášňou je turistika a tak ju absolvovali na mnohých výletoch vo vysokom tempe. Po návrate domov dúfa, že bude čas aj na fyzický oddych.

Andrej Martin s priateľkou Adel na Islande – Zdroj: Andrej Martin súkromný archív, Tomorrow Agency archív
Andrej Martin – Zdroj: Andrej Martin súkromný archív, Tomorrow Agency archív

V rámci prípravy na novú sezónu odohrá bratislavský rodák v decembri dva turnaje, keďže nie je fanúšikom dlhej zimnej prípravy: “Napredovanie je najmä o dobrom mentálnom nastavení a to sa dá utvrdiť a vziať za svoje iba odohratými zápasmi.”

Andrej Martin – Zdroj: Andrej Martin súkromný archív, Tomorrow Agency archív

Pred novou sezónou si dal ako jeden z hlavných cieľov tenis si opäť viac užívať. Tomu chce prispôsobiť obsah tréningov a nájsť také zápasové poňatie, ktoré ho bude napĺňať. Je to aj jeden z dôvodov, prečo chce hrať štvorhru znovu naplno: “Prirodzene sa v nej cítim lepšie, keďže od malička ma viac bavili tímové športy.” Na profesionálnom okruhu si rozumie s Tristanom – Samuelom Weissbornom, s ktorým plánujú pokračovať ako dvojica aj v novej sezóne. Ešte predtým sa však Andrej zúčastní turnaja, kde nepôjde len o víťazné údery či trofeje. V decembri si v Bratislave zahrá ProAm Challenge by Adifex, charitatívny štvorhrový turnaj profesionálov s amatérmi. Nebude to prvý krát, čo sa Andrej rozhodol svojou účasťou podporiť dobrú vec. Vyzbierané prostriedky z turnaja a z charitatívnej dražby organizátori tradične odovzdajú zástupcom Nadácie detského kardiocentra.

Link na promo video ProAm Challenge 2021 by Adifex:

Partneri podujatia:

Exkluzívny partner: Adifex

Produktoví partneri: Vitamin Well, Bzenec Královský Sekt Excelence, Wilson, Pán Bach

Mediálni partneri: Bigmedia, športky.sk, Break, For Men, tenisovysvet.sk, High & Style, Beauty & Woman

Organizátor: Tomorrow Agency

Pomáhame: Nadácia Detského Kardiocentra

Zdroj: Andrej Martin sukromny archiv, Tomorrow Agency archiv

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + one =