Home Najdôležitejšie Martin o šialenom zápase s Basilašvilim: Niekedy s ním stratíte pár hier v rade a nemôžte s tým urobiť vôbec nič

Martin o šialenom zápase s Basilašvilim: Niekedy s ním stratíte pár hier v rade a nemôžte s tým urobiť vôbec nič

by Majo Malinovský
Andrej Martin

BELEHRAD – Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval do štvrťfinále turnaja ATP v Belehrade. V 2. kole v pozícii kvalifikanta vyradil tretieho nasadeného Gruzínca Nikoloza Basilašviliho 6:1, 4:6, 7:6 (4).


V treťom sete nevyužil Martin vedenie 5:2 a za stavu 5:6 čelil pri vlastnom servise mečbalu. Vynútil si však  tajbrejk, v ktorom slávil úspech. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti domácemu Srbovi Dušanovi Lajovičovi, ktorý zdolal Francúza Jérémyho Chardyho 6:2, 6:4. Turnaj v Belehrade je pre Martina generálka na grandslamový Roland Garros.

Šialený zápas

“Zápas proti Basilašvilimu bol šialený, priniesol množstvo zvratov. Dôležité bolo zostať pokojný a snažiť sa hrať svoj najlepší tenis. Proti Nikovi je to ťažké, hrá naozaj silné údery. Niekedy s ním stratíte pár hier v rade a nemôžte s tým urobiť vôbec nič. Preto je dôležité zostať pokojný a čakať na svoju príležitosť. Nemôžem uveriť tomu, že som vyhral. V treťom sete sa Niko vrátil do zápasu zo stavu 2:5, mentálne je to veľmi silný hráč. Pre mňa je skvelé, že som vyhral,” citovala slová Martina oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.Nový účes tajomstvom úspechu?

V Belehrade sa Slovákom darí. Okrem Martina sa do štvrťfinále prebojoval aj Alex Molčan, pre ktorého je to doposiaľ životný výsledok. “Som veľmi šťastný, že aj Alex sa dostal do štvrťfinále. Pre nás oboch je to skvelé. Možno je kľúč v mojom novom účese, ktorý mám od minulého týždňa. Vyzerám v ňom asi drsnejšie, ale veziem sa s ním na víťaznej vlne, čiže možno tam tkvie tajomstvo môjho úspechu,” dodal Martin.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × one =