Home Zo zákulisia Andreescuová sa odhlásila z MS WTA Tour, do hry sa dostane druhá náhradníčka

Andreescuová sa odhlásila z MS WTA Tour, do hry sa dostane druhá náhradníčka

by Michal Pokrivka
Bianca Andreescuová

ŠEN-ČEN – Kanaďanka Bianca Andreescuová, ktorá včera nedohrala na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene zápas Purpurovej skupiny proti Češke Karolíne Plíškovej, zajtra do hry nezasiahne.

Devätnásťročná víťazka tohtoročného US Open utrpela v prvom sete spomínaného súboja zranenie ľavého kolena. Štvrtkové vyšetrenie magnetickou rezonanciou vylúčilo Andreescuovej účasť v piatkovom dueli proti už istej víťazke Purpurovej skupiny Ukrajinke Eline Svitolinovej.

„Vo štvrtok som absolvovala vyšetrenie zraneného kolena zo stredajšieho zápasu. Výsledky napokon ukázali, že musím z turnaja odstúpiť,“ uviedla Andreescuová. „Bola to pre mňa obrovská skúsenosť štartovať na takomto významnom podujatí v Číne. Zo zranenia som sklamaná. Dúfam však, že v budúcnosti budem mať príležitosť tu opäť nastúpiť,“ dodala.

V piatkovom dueli proti Svitolinovej sa predstaví namiesto kanadskej tínedžerky 20-ročná Američanka Sofia Keninová, ktorá je na turnaji v pozícii druhej náhradníčky. Tou prvou bola Holanďanka Kiki Bertensová, ktorá zaujala miesto Japonky Naomi Osakovej už po úvodnom kole zápasov.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Andreescuová stále bojuje so zranením. Australian Open v ohrození 24 decembra, 2019 - 12:24 pm

[…] svetová päťka má stále problémy s ľavým kolenom, ktoré ju sužujú už od šenčenských MS WTA Tour. Určite sa preto nepredstaví na podujatí WTA International v novozélandskom Aucklande (6. – […]

Reply

Leave a Comment

5 × 5 =