Home Správy Neuveriteľná Andreescuová – vo štvrťfinále v Indian Wells povolila súperke jediný gem

by Dominika Mikušiaková

INDIAN WELLS – Prvou semifinalistkou turnaja kategórie WTA Premier Mandatory v Indian Wells sa stala Bianca Andreescuová hrajúca na voľnú kartu. Vo štvrťfinále zdolala Garbine Muguruzovú jednoznačne 6:0, 6:1.

Mladučká Kanaďanka sa veľkého zápasu vôbec nezľakla a vstúpila doň vo veľkom štýle. V prvom sete dominovala vo všetkých herných činnostiach a súperku k ničomu nepúšťala. Muguruzová kopila jednu nevynútenú chybu za druhou, čo Andreescuová dokázala dokonale využiť. Súperku nepustila ani len ku gembalu a po 23 minútach jej uštedrila „kanára“.

Bianca nepoľavila ani v druhom sete, v ktorom pokračovala vo výbornom výkone. V druhom geme nestačilo Španielke ani vedenie 40:0 pri vlastnom podaní a o servis prišla. Vôbec prvý gem zápasu dokázala uhrať za stavu 0:3, na viac sa však nezmohla. Za stavu 5:1 Andreescuová odvrátila brejkbal a následne premenila svoj prvý mečbal.

• zápas trval iba 52 minút
  • na získané fiftíny dominovala Kanaďanka 53:24
  • Muguruzová spravila 26 nevynútených chýb
  • Andreescuová má v tomto roku fantastickú bilanciu vyhraných zápasov – 26:3

O najcennejšie finále si kanadská tenistka zahrá proti lepšej z duelu Elina Svitolinová/Markéta Vondroušová.