Home Správy Anderson vstúpil do Turnaja majstrov úspešne, Thiema zdolal v dvoch setoch

Anderson vstúpil do Turnaja majstrov úspešne, Thiema zdolal v dvoch setoch

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN – V prvom zápase londýnskeho Turnaja majstrov (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) zdolal v skupine Lleytona Hewitta Juhoafričan Kevin Anderson Dominica Thiema z Rakúska 6:3, 7:6(10).

V prvom sete bol kľúčový brejk Juhoafričana zo štvrtej hry. Thiem bol na riterne bezzubý a žiadne šance na podaní súpera si nevypracoval. Anderson za stavu 5:2 nevyužil dva setbaly na príjme, následne si všetko vynahradil na vlastnom podaní, keď prvý set dopodával čistou hrou.

Druhý set bol vyrovnaný, ani jeden z hráčov nečelil brejkbalu. O osude dejstva tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ten priniesol dramatické rozuzlenie so šancami na oboch stranách. Rakúšan nevyužil dva setbaly a Anderson za stavu 11:10 premenil svoj v poradí štvrtý mečbal.