Home Zo zákulisia Anderson: „Cítim, že môj najlepší tenis ešte len príde“

Anderson: „Cítim, že môj najlepší tenis ešte len príde“

by Michal Pokrivka

BRISBANE – Juhoafričan Kevin Anderson sa na ATP Cupe vrátil do súťažného diania po polročnej prestávke zavinenej zranením kolena. Odhodlanie ani forma mu však nechýbajú.

Vyše dvojmetrový obor, ktorý oslávi v máji 34. narodeniny, mal napriek neľahkej tenisovej sezóne v roku 2019 aj dôvod na radosť. Koncom septembra sa im s manželkou narodila dcéra Keira. „Veľa sa toho udialo, kým som bol mimo kurtov. Moja manželka porodila naše prvé dieťa, čo bol veľký moment. Veľa času som strávil rehabilitáciou, čo je náročné, ak nerobíte každodenné pokroky,“ zrekapituloval Juhoafričan citovaný portálom Tennis World.

Na ATP Cupe už predviedol skvelé výkony, keď prehral so Srbom Novakom Djokovičom v dvoch tajbrejkoch a zmietol z kurtu Čiľana Cristiana Garína. Po druhom zápase prezradil: „Som motivovaný ísť za ešte lepšími výsledkami než som dosiahol v minulosti. Cítim, že môj najlepší tenis ešte len príde.“Dvojnásobný grandslamový finalista nemyslí len na výsledky, ale sníva aj o dlhovekosti. „Mojím cieľom je hrať ešte niekoľko rokov, aby sa na mňa mohla prísť pozrieť moja dcére,“ dodal otec trojmesačnej Keiry.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × two =