Pam Shriverová
Pam Shriverová s dcérou na Wimbledone (Foto: Instagram - Pam Shriver)

Americká legenda sa zastala finalistky Australian Open: Ignorujte ju, šokujúco reaguje Rybakinová

MELBOURNE – Chcela sa zastať vychádzajúcej hviezdy z pozície rešpektovanej ikony, ale na svoju snahu tvrdo narazila. Americká tenisová legenda Pam Shriverová sa ohradila proti zaobchádzaniu trénera Stefana Vukova s finalistkou Australian Open Jelenou Rybakinovou. Ale ako sa ukázalo, nikto sa o jej ohľaduplnosť a starostlivosť veľmi nezaujímal.


Shriverová, bývalá olympijská víťazka a držiteľka 22 grandslamových titulov vo štvorhre, nedávno sama zverejnila, že jej vtedy 33-ročný tréner Don Candy s ňou mal „nevhodný vzťah“. A teraz zrejme cítila potrebu chrániť zástupkyňu nastupujúcej generácie pred správaním trénera.

„Keď sledujem Rybakinovej snahu získať druhý grandslamový titul za sedem mesiacov, dúfam, že si nájde trénera, ktorý sa k nej bude správať a hovoriť s ňou so všetkou úctou, ktorú si zaslúži, a nebude od neho akceptovať nič iné,“ napísala Shriverová pred sobotňajším finále.

Sama Rybakinová sa ale proti jej slovám ohradila. „Na rozdiel od ľudí, ktorí prinášajú tieto vyjadrenia, on (Vukov) o mne ako o hráčke vie všetko. Nikdy by som neakceptovala trénera, ktorý ma nerešpektuje. Prosím, ignorujte fake news (falošné správy), ktoré tvrdia opak,“ uviedla ruská rodáčka reprezentujúca Kazachstan, ktorá minulý rok senzačne ovládla Wimbledon.

Vukova sa zastal aj bývalý hráč a teraz tréner Dmitrij Tursunov.

„Pam, vážim si ťa ako tenisovú osobnosť, ale vidím, že v poslednom čase píšeš dosť pochybné veci. A toto je vrchol. V rámci svojho „ťaženia“ za očierňovaním náhodných ľudí v tenise z čudných dôvodov verejne urážate človeka, ktorý je v prvom rade zodpovedný za to, že vôbec viete, kto je Jelena Rybakinová. Nemáte ani poňatia, o čom hovoríte. A čo je najdôležitejšie, dlhujete verejné ospravedlnenie človeku, ktorý je skvelým trénerom v každom zmysle slova,“ reagoval Tursunov.Online prestrelka pokračovala, ale Shriverová si stála za svojím. „Venujem sa tenisu 45 rokov a neviem, o čom hovorím?“ čudovala sa reakcii ruského trénera.

Rybakinová napokon prehrala finálovú drámu s Bieloruskou Arynou Sabalenkovou a na druhý grandslamový titul si bude musieť počkať.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, ATP Dubaj

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 12 =