Casper Ruud
Casper Ruud (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Alkohol po vyhratom turnaji? Priateľka ma núti piť víno, najradšej mám biele, priznáva čerstvý víťaz Gstaadu Ruud

GSTAAD – Nórsky tenista Casper Ruud odhaľuje, že v skutočnosti nie je typ hráča, ktorý si po zisku titulu dopraje pár drinkov, preto plánuje „dohnať alkohol“ až po odchode do dôchodku. V nedeľu sa Ruudovi podarilo poraziť vo finále v Gstaade Mattea Berrettiniho 4-6 7-6(4) 6-2.


23-ročný Ruud vyhral Gstaad pred rokom a teraz je dvojnásobným šampiónom na švajčiarskom antukovom podujatí. „Nie je príliš veľa času na oslavu, ale vždy som si hovoril, že kedykoľvek sa skončí moja kariéra, môžem dohnať všetok alkohol, ktorý mi chýba už 17-18 rokov,“ priznal s dávkou humoru nórsky tenista.

„Uvidíme, ako to pôjde, ale v skutočnosti nepijem príliš veľa alkoholu, aj keď mám priateľku, ktorá ma trochu tlačí, aby som si sem-tam vychutnal nejaké víno. Začína mi trochu viac chutiť, najmä biele víno je zatiaľ v poriadku,“ pokračoval.

„Červené víno je príliš silné,“ dodal Ruud. Medzitým si aktuálne šiesty hráč sveta vybojoval svoj tretí tohtoročný titul. Vo februári Ruud získal svoj prvý titul v Buenos Aires. O tri mesiace neskôr triumfoval po víťazstve nad Joaom Sousom v ženevskom finále.Vlani získal Ruud po Wimbledone tri antukové tituly za sebou – vyhral Bastad, Gstaad a Kitzbuhel. Minulý týždeň utrpel šokujúce prehru vo svojom úvodnom zápase v Bastade proti výborne hrajúcemu Francescovi Cerundolovi, ale v Gstaade sa vrátil úspešnou obhajobou titulu. Ruud mal hrať tento týždeň na podujatí ATP v Kitzbuheli, ale rozhodol sa z turnaja odstúpiť.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 19 =