Home Najdôležitejšie Molčan vo Viedni zúril: Črtajúci sa obrat s americkou jednotkou takmer skončil krutým kanárom

Alex Molčan, Ostra Group Open 2021

VIEDEŇ – Slovenský tenista Alex Molčan si na halovom podujatí Erste Bank Open vo Viedni vo finále kvalifikácie nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná prehra s favorizovanou americkou nasadenou jednotkou Francesom Tiafoem, ktorý zvíťazil za hodinu aj 37 minút po setoch 6:4, 3:6, 6:1, ale so slovenským predzápasovým outsiderom to dnes rozhodne nemal jednoduché.

Molčanovi nevyšiel vstup do zápasu, keď si hneď v prvej hre bez zisku jediného fiftínu prehral podanie, ale následne stabilizoval servis a tak o osude prvého dejstva rozhodla prvá hra – 4:6.

Druhý set ale Molčan začal podstatne lepšie, keď sa hneď v druhej hre dostal k brejku a razom vyhrával 3:0. Aj keď sa zdalo, že Tiafoe nie je v pohode, pretože aj v štvrtej hre sa na podaní poriadne natrápil, hneď v piatej dokázal brejknúť Molčana a začínalo sa prakticky odznova. Molčan v šiestej hre zahodil brejkbal na podaní súpera, ale keď si v siedmej hre čistou hrou udržal servis bolo evidentné, že americký favorit sa na kurte trápi. Vyžiadal si preto lekárske ošetrenie, ale rozbehnutého Molčana už nezastavil. Slovák získal aj ďalšie tri hry, obidve podania si udržal čistou hrou a zaslúžene vyrovnal setové skóre – 6:3.

Tiafoe sa pred začiatkom rozhodujúceho dejstva nechal opäť ošetrovať a bookmakeri pred začiatkom tretieho setu videli šance na triumf vzácne vyrovnané. Bohužiaľ vstup po ošetrení zvládol dovtedy nevýrazný Tiafoe famózne. Po čistej hre na podaní brejkol Molčana, ktorý po prehratom geme od zlosti tresol raketu o zem. Tiafoe zobral Slovákovi servis aj v štvrtej hre a razom vyhrával 5:0. Molčan na vlastnom podaní čelil mečbalu Američana, ale krutého kanára sa mu napokon podarilo odvrátiť i ke´d do zápasu sa už viac nedostal – 1:6.

Tiafoe ako kvalifikačná jednotka vo finále kvalifikácie vyzve víťaza zápasu Miedler verzus Gojowczyk.