Home Najdôležitejšie Alex Molčan aj na US Open potvrdil skvelú formu: V boji o semifinále ho čaká derby s českým súperom

Alex Molčan aj na US Open potvrdil skvelú formu: V boji o semifinále ho čaká derby s českým súperom

by Majo Malinovský

NEW YORK – Slovenský tenista Alex Molčan nasadený ako osemnásty sa prebojoval do 2. kola kvalifikácie dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open.


V New Yorku na úvod vyradil Belgičana a niekdajšieho člena elitnej stovky Kimmera Coppejansa dva razy 6:3. Aktuálna svetová 138. Molčan si v zápase ani raz neprehral vlastné podanie a Belgičanovi ponúkol v celom stretnutí len jedinú brejkbalovú príležitosť. Naopak Molčan na brejk premenil polovicu ponúknutých možností (3/6).

Coppejansovi nepomohlo ani šesť es, Molčan mal na konte len dve, v dvojchybách bol stav vyrovnaný 1:1. Úspešnosť prvého podania mali obidvaja hráči úplne rovnakú (57%), ale rozhodujúcim faktorom boli získané fiftíny po druhom servise. V tejto štatistike mal Belgičan iba 44 percentnú úspešnosť, kým Slovák až 70 percent.Čaká ho český súper

V boji o kvalifikačné semifinále na Molčana čaká český súper Zdeněk Kolář, ktorý v prvom zápase v New Yorku nestratil set s portugalským súperom Joaom Dominguesom (6:2, 6:3) a s Molčanom vyhral jediné doterajšie vzájomné stretnutie, ale to sa odohralo ešte v roku 2016 a na antuke v Prahe (6:3, 5:7, 6:4).

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × one =