Home Najdôležitejšie Aktivisti narušili zápasy v Ríme

Aktivisti narušili zápasy v Ríme

by Peter Koropecký

 Rím 13. mája (TASR) – Klimatickí aktivisti z hnutia Last Generation (Posledná generácia) sa postarali o prerušenie dvoch zápasov na tenisovom turnaji v Ríme. Informovala o tom agentúra AFP.


        Dvaja aktivisti vnikli na kurt počas pondelkového osemfinálového súboja ženskej dvojhry medzi Madison Keysovou a Soranou Cirsteovou z Rumunska za stavu 6:2 a 3:1 pre Američanku. Kým ich zadržala a odviedla ochranka, vyliali na antuku bielu tekutinu a rozhádzali konfety. Ďalší dvaja členovia hnutia sa snažili poliať na tribúne.
        Prerušený bol aj zápas mužskej štvorhry na kurte číslo 12. Tam dvaja členovia Poslednej generácie tiež rozhádzali konfety a poliali antuku tekutinou. “Chceme týmto aktom pripomenúť, že v minulom roku zomrelo na horúčavy v Európe až 62.000 ľudí. Toto je len jeden z mnohých vplyvov klímy a ekologickej krízy. Hlboká zmena v našom systéme je nevyhnutná, potrebujeme chrániť našu planétu a jej obyvateľov. Nenásilný odpor je alternatívou k politickej apatii,” uviedlo hnutie vo vyhlásení.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + seventeen =