Home Zo zákulisia Ako dokázala poraziť Serenu trikrát v rade v jednej sezóne? Cornetová odhalila tajomstvo úspechu

Ako dokázala poraziť Serenu trikrát v rade v jednej sezóne? Cornetová odhalila tajomstvo úspechu

by Jaroslav Šípkar

Alizé Cornetová dokázala v roku 2014 šokujúco poraziť Serenu Williamsovú trikrát v rade. S odstupom času priznáva tajomstvo tohto úspechu.


Písal sa rok 2014. Francúzka Alizé Cornetová v tejto sezóne trikrát v rade porazila Američanku Serenu Williamsovú. V semifinále na harde v Dubaji vyhrala dvakrát 6-4. V 3. kole grandslamového Wimbledonu prehrala síce prvý set jasne 1-6, no zvyšné dve sady sa niesli v jej réžii. O pár mesiacov sa stretli na harde vo Wuhane, Serena skrečovala napriek vedeniu 6-5 v prvom sete.

Cornetová dosiahla zaujímavý hetrik. Stala sa prvou hráčkou od čias Justine Heninovej z roku 2007, ktorá dokázala trikrát po sebe poraziť Serenu. V exkluzívnom rozhovore pre Essentially Sports bývalá svetová jedenástka odhalila tajomstvo nečakaného úspechu proti hviezdnej Američanke.

Cornetová prezradila recept na úspech – žiadne očakávania

„Videla som túto moju štatistiku. Za posledných šesť rokov som porazila mnoho hráčok z top 10 a top 20. Je to krásne, ale v skutočnosti je to o tom, že možno som nemala čo stratiť.”

„Viem, že je to jednoduchá odpoveď, ale aj veľmi pravdivá. Ísť na kurt bez očakávaní. Sú to práve očakávania, ktoré najviac zabíjajú hru.”

Foto: TASR

„Keď idete na kurt a máte pocit, že potrebujete vyhrať a nedokážete sa na kurte uvoľniť, je to najhorší pocit. A proti týmto top hráčkam, len idem na kurt a hrám z plných síl.”

„Nemám žiadne očakávania, len dávam do toho všetko, pretože viem, že aj tak nemám čo stratiť. Myslím si, že to mi to trošku uľahčuje a ukázalo mi to, že mám úroveň na to, aby som porážala tieto súperky.”„Počas sezóny mi trochu chýbala konzistentnosť výsledkov. Ale ako viete, stále hľadám túto konzistentnosť a dúfam, že ako 30-ročná ešte nie som na konci,” dodala francúzska hráčka.

Cornetová v aktuálnej sezóne bola najďalej vo štvrťfinále na harde v Aucklande. Vyhrala osem z trinástich zápasov a v súčasnom renkingu WTA jej patrí 59. pozícia.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen + nine =