Home Najdôležitejšie Ako Djokovič zvláda boj s koronavírusom? Tím informuje o zdravotnom stave svetovej jednotky

Ako Djokovič zvláda boj s koronavírusom? Tím informuje o zdravotnom stave svetovej jednotky

by Majo Malinovský
Goran Ivaniševič, Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič a jeho manželka Jelena Djokovičová sa v domácej karanténe zotavujú z koronavírusu, ktorým boli nakazení počas nedávno skončeného podujatia Adria Tour, ktorého hlavným organizátorom bol práve srbský tenista.


Nole sa potom, čo sa nákaza novým typom koronavírusu rozšírila medzi viaceré tenisové hviezdy okamžite všetkým ospravedlnil a bol vzaný na nemilosť, keďže sa na jeho hlavu zosypalo množstvo kritiky. Teraz sa spolu s manželkou v domácom Belehrade zotavujú z ochorenia.

V správe spoločnosti Sportklub sa uvádza, že Djokovičovci dodržiavajú všetky pravidlá a nariadenia. Svedomito počúvajú odporúčania lekárov a dôsledne ich dodržiavajú. Zatiaľ ani Novak ani Jelena nepreukázali žiadne príznaky choroby a zotavujú sa veľmi dobre i keď je to len siedmy deň od odhalenia ich nákazy. Pacienti s koronavírusom sa udržiavajú v izolácii počas 14 dní a potom sú znovu testovaní, takže Djokovičovci budú opäť testovaní 7. júla a uvidí sa, či sa budú môcť uvoľniť z karantény.Nole po Adria Tour, kde neboli dodržiavané prakticky žiadne preventívne opatrenia, schytal množstvo kritiky, ale viacerí sa ho aj zastali. Samotný Djokovič sa pokúša zostať v pozitívnom móde a fanúšikom poslal odkaz s náboženským podtextom. Ľudia apelujú na nedostatočnú zodpovednosť predsedu hráčskej rady ATP, čo rozhodne ohrozilo budúce postavenie svetovej jednotky na tomto poste. Okrem Djokvičovcov sa na Adria Tour nakazili aj Noleho tréner Goran Ivaniševič, tenisti Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki aj jeho tehotná manželka a ďalší dvaja tréneri.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 3 =