Novak Djokovič
Novak Djokovič po prílete do Belehradu (Foto: TASR/AP - Darko Bandić)

Ak sa Djokovič nezaočkuje, príde aj o French Open: Francúzsko schválilo nový zákon

Novak Djokovič sa rozhodol neočkovať. Toto rozhodnutie bude mať na jeho kariéru, zdá sa, výrazne väčší vplyv, ako pôvodne predpokladal.


Neuznáva očkovanie. Novak Djokovič si nedal pichnúť vakcínu proti covidu a preto si nezahrá na grandslamovom Australian Open. Z krajiny ho po súdnych „ťahaniciach“ napokon deportovali. Zdá sa však, že rozhodnutie neočkovať sa môže mať na kariéru svetovej jednotky zásadnejší vplyv, ako sám predpokladal.

Po Austrálii má Djokovič na programe zvyčajne turnaje Masters 1000 v Indian Wells a Miami. Ale v Amerike sú pravidlá nastavené jasne, cudzinec sa do krajiny dostane len s kompletným očkovaním. V tejto chvíli je to pre Djokoviča pasé.

Francúzsko mení zákon, Djokovič sa bez očkovania nedostane ani na French Open

Situácia sa „Nolemu“ komplikuje aj ohľadom druhého grandslamového turnaja v roku – French Open v Paríži. Francúzska vláda čerstvo schválila nový zákon, podľa ktorého sa ľudia na verejné akcie, športoviská, do reštaurácií, kín či vlakov dostanú len s kompletným očkovaním.

„Pravidlo je jednoduché. Covid pass nahradi vakcinačný pas a len s ním sa ľudia dostanú do verejných prevádzok a na verejné akcie. Platí aj pre športovcov či návštevníkov športových podujatí,“ informovalo francúzske ministerstvo športu, ktoré potvrdilo, že na grandslamový turnaj v Paríži sa dostanú len očkovaní hráči bez možnosti udelenia akejkoľvek výnimky.

Zmení aktuálny vývoj situácie Djokovičove rozhodnutie o (ne)očkovaní?About Jaroslav Šípkar

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − six =