Home Najdôležitejšie Aj Swiateková sa vyjadrila k účasti Ruska a Bieloruska na turnajoch: Vytvára sa stále väčší chaos

Aj Swiateková sa vyjadrila k účasti Ruska a Bieloruska na turnajoch: Vytvára sa stále väčší chaos

by Majo Malinovský
Iga Swiateková

MADRID – Poľská tenistka Iga Swiateková vyzvala svetové strešné organizácie tenisu k jednotnému prístupu k ruským a bieloruským hráčom.


Líderka svetového rebríčka reagovala na zákaz štartu tenistov z týchto krajín vo Wimbledone, ktorý All England Lawn Tennis Club (AELTC) zdôvodnil ruskou vojenskou inváziou na Ukrajine.

Stopka pre Rusov aj na Roland Garros? Takýto je postoj turnaja

Rovnaký prístup všetkých organizácií

“Myslím si, že sa vytvára stále väčší chaos. Bolo by fajn, ak by všetky organizácie mali rovnaký prístup,” uviedla Swiateková pre AFP počas turnaja WTA v Madride, z ktorého odstúpila pre zranenie ramena. Dvadsaťročná tenistka vyjadrila viackrát Ukrajine podporu, okrem iného mala pripnutú počas svojich zápasov stuhu s ukrajinskými farbami.



AELTC sa na utorňajšom pravidelnom jarnom brífingu vyjadril ku kritike, ktorú zákaz vyvolal. Proti sa postavili Asociácia tenisových profesionálov (ATP), Ženská tenisová asociácia (WTA) či jednotliví hráči a hráčky, medzi nimi aj Srb Novak Djokovič.

Novak Djokovič reaguje na zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone: Sám som dieťaťom vojny, ale…

Zvažovali množstvo faktorov

“Zvažovali sme širokú škálu faktorov. Ak by sme aj prijali prihlášky s písomným vyhlásením odsudzujúcim inváziu, riskovali by sme, že v prípade úspechu, alebo len samotnej účasti, by boli zneužité propagandistickou mašinériou ruského režimu. Veľmi ľutujeme dôsledky, ktoré bude mať naše rozhodnutie na dotknutých. V tejto výnimočnej a skutočne tragickej situácii neexistuje lepšia alternatíva,” uviedol šéf AELTC Ian Hewitt.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + 3 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy