Iga Swiateková
Iga Swiateková (Foto: TASR/AP Photo - Mark J. Terrill)

Aj Swiateková sa vyjadrila k účasti Ruska a Bieloruska na turnajoch: Vytvára sa stále väčší chaos

MADRID – Poľská tenistka Iga Swiateková vyzvala svetové strešné organizácie tenisu k jednotnému prístupu k ruským a bieloruským hráčom.


Líderka svetového rebríčka reagovala na zákaz štartu tenistov z týchto krajín vo Wimbledone, ktorý All England Lawn Tennis Club (AELTC) zdôvodnil ruskou vojenskou inváziou na Ukrajine.

Stopka pre Rusov aj na Roland Garros? Takýto je postoj turnaja

Rovnaký prístup všetkých organizácií

“Myslím si, že sa vytvára stále väčší chaos. Bolo by fajn, ak by všetky organizácie mali rovnaký prístup,” uviedla Swiateková pre AFP počas turnaja WTA v Madride, z ktorého odstúpila pre zranenie ramena. Dvadsaťročná tenistka vyjadrila viackrát Ukrajine podporu, okrem iného mala pripnutú počas svojich zápasov stuhu s ukrajinskými farbami.AELTC sa na utorňajšom pravidelnom jarnom brífingu vyjadril ku kritike, ktorú zákaz vyvolal. Proti sa postavili Asociácia tenisových profesionálov (ATP), Ženská tenisová asociácia (WTA) či jednotliví hráči a hráčky, medzi nimi aj Srb Novak Djokovič.

Novak Djokovič reaguje na zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone: Sám som dieťaťom vojny, ale…

Zvažovali množstvo faktorov

“Zvažovali sme širokú škálu faktorov. Ak by sme aj prijali prihlášky s písomným vyhlásením odsudzujúcim inváziu, riskovali by sme, že v prípade úspechu, alebo len samotnej účasti, by boli zneužité propagandistickou mašinériou ruského režimu. Veľmi ľutujeme dôsledky, ktoré bude mať naše rozhodnutie na dotknutých. V tejto výnimočnej a skutočne tragickej situácii neexistuje lepšia alternatíva,” uviedol šéf AELTC Ian Hewitt.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =