Home Najdôležitejšie Aj legendárny Becker zareagoval na revolučný nápad Federera

Aj legendárny Becker zareagoval na revolučný nápad Federera

by Majo Malinovský
Boris Becker

BRATISLAVA – Aj legendárny 6-násobný grandslamový šampión Boris Becker sa vyjardil k revolučnému nápadu Rogera Federera.

“Tenisti, ktorí nepatria do päťdesiatky, možno medzi sedemdesiatpäť najlepších, potrebujú týždennú výplatu. Prevažná väčšina tenisových profesionálov teraz potrebuje finančnú pomoc. Problémy budú mať aj organizátori menších turnajov, ktoré sa teraz mali konať. Tenis tak prišiel o veľa peňazí. Musíme si teda položiť otázku, či bude v tenise ďalej možné zamestnávať tisíce ľudí,” uviedol 6-násobný nemecký grandslamový šampión Boris Becker k nelichotivej situácii zapríčinenej pandémiou nového koronavírusu.

Nemec zmenil názor ohľadom organizácie US Open a teraz sa už viac prikláňa na stranu toho, že by sa v New Yorku ako v jednom z hlavných epicentier nákazy posledný grandslam sezóny radšej nemal uskutočniť.Nemeckej legende sa zapáčil revolučný nápad švajčiarskeho velikána, ktorý sa stretol takmer výlučne len s pozitívnymi ohlasmi: “Federer prišiel so skvelou myšlienkou. Súhlasí s ním Nadal aj ostatní. Je vidieť, že Federer je naozaj šikovný a o tenis sa stará. Spojenie by bolo správnym krokom,” pochválil návrh 20-násobného grandslamového šampióna Federera, ktorý pred časom navrhol spojenie ženskej a mužskej tenisovej asociácie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one + eleven =