Home Najdôležitejšie Aj Davis Cup spoznal nový termín konania finálového turnaja, Piqué: Odklad nemá dopad na našu ambíciu

Aj Davis Cup spoznal nový termín konania finálového turnaja, Piqué: Odklad nemá dopad na našu ambíciu

by Majo Malinovský
Gerard Piqué

MADRID – Finálový turnaj tenisového Davisovho pohára v Madride preložili na rok 2021. V piatok o tom informovala investičná firma Kosmos a Medzinárodná tenisová federácia (ITF).


Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride, ale zastavila ho koronakríza. Nový termín je 22. až 28. novembra 2021. Štartové pole 18-členného podujatia ani vyžrebovanie sa nezmenilo. Zápasy play off, ktoré sa mali hrať v septembri tohto roka, preložili na marec, resp. september 2021.

Spoločnosť Kosmos španielskeho futbalového obrancu Gerarda Piquého z FC Barcelona podpísala s ITF 25-ročnú zmluvu vo výške tri miliardy dolárov pre organizáciu finálových turnajov. “Je to obrovská škoda a všetkých nás mrzí, že sa nebude hrať v roku 2020. Nevieme, ako sa bude vyvíjať situácia s pandémiou COVID-19 v krajinách účastníkov, ani ako reštrikcie budú ešte platiť v Španielsku. Odklad ale nemá dopad na našu ambíciu dlhodobo organizovať finálové turnaje Davis Cupu. Už sa tešíme na rok 2021,” povedal Piqué pre web ITF.Odkladu sa nevyhlo ani fedcupové finálové podujatie v maďarskej Budapešti, kde sa predstavia aj slovenské reprezentantky pod vedením trénera Liptáka.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 14 =