streda, 6 decembra, 2023
HomeBTZAbsolútna dominancia na klubových majstrovstvách Slovenska: Bratislavská TK Slávia STU ovládla aj...

Absolútna dominancia na klubových majstrovstvách Slovenska: Bratislavská TK Slávia STU ovládla aj súťaž junioriek

BRATISLAVA – Bratislavská TK Slávia STU zatiaľ s prehľadom dominuje klubovým majstrovstvám Slovenska.


Po zisku titulov v kategóriách mladších žiakov i žiačok sa dostali na piedestál aj dorastenky. Družstvo pod vedením tandemu Tomáš Jančí – František Horváth zdolalo vo finále rovesníčky z TK Kúpele Piešťany tesne 4:3.

V petržalskom Ovsišti nastúpili domáce hráčky vo finále v zložení (podľa postavenia v rebríčku): Noemi Babíková, Klára Sameliaková, Marianna Vallová, Dominika Pirohová, Natália Dobrucká, Martina Škoricová a Lea Tomašovičová. Na pravý breh Dunaja putujú aj bronzové medaily vďaka juniorkám TK Jednotka Bratislava, ktoré si poradili v súboji o tretie miesto s Tenisovou akadémiou Prešov 4:3. 

Napodobnili klubové spoluhráčky: Aj kategóriu mladších žiakov na Majstrovstvách Slovenska ovládla Slávia

“Počas celého turnaja dievčatá predvádzali stabilné kvalitné výkony,” začal svoje hodnotenie Tomáš Jančí a dodal: “Tímová súdržnosť sa prejavila i v náročnom finálovom zápase, v ktorom sme potvrdili pozíciu domáceho družstva. Na dievčatá sme veľmi hrdí a pevne veríme, že takú odhodlanosť a dravosť ako predviedli na tomto turnaji, dokážu ukázať i v ďalších zápasoch.“Po hladkých postupoch finálová dráma

Slávistky sa k titulu prepracovali postupne cez Benet LTC Bytča, ktorý porazili jednoznačne 6:1 a rovnakým skóre si v semifinále poradili aj s Tenisovou akadémiou Prešov. O to väčšiu drámu napokon pripustili v samotnom finále, v ktorom rozhodli o zisku titulu až v záverečných štvorhrách.   

“Chceli by sme vysloviť svoje poďakovanie všetkým organizátorom, rozhodcom, rodičom a mnohým ďalším, ktorí sa podieľali na tomto príjemnom športovom podujatí,” dodal na záver kapitán domáceho družstva.

TK Slávia STU Bratislava, Dorastenky
(Foto: TK Slávia STU Bratislava)

Zdroj: ts – Igor Uher

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 8 =

Slováci v akcii