Domov Slováci v akcii Koniec nádejí: Šramková si hlavný turnaj Wimbledonu nezahrá

Koniec nádejí: Šramková si hlavný turnaj Wimbledonu nezahrá

od Majo Malinovský
Rebecca Šramková, WTA Londýn

LONDÝN – Ani slovenská singlová jednotka Rebecca Šramková sa v hlavnom turnaji slávneho grandslamového podujatia Wimbledon nepredstaví.



V dnešnom kvalifikačnom semifinále ako nasadená šestnástka nestačila na nenasadenú srbskú súperku Teodoru Kostovičovú. Šramková Srbke podľahla po dvoch hodinách aj 28 minútach po setoch 6:4, (4)6:7 a 4:6 a v kvalifikačnom finále o hlavný turnaj nezabojuje.

Šramková pritom po vyhratom úvodnom sete vyhrávala 2:0 aj v druhom dejstve. Kostovičová v dvanástej hre zahodila na podaní Slovenky dva setbaly a o osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom už slovenská jednotka viedka 4:2 a od postupu do finále ju tak delili tri body. Šramková sa ale zosypala a výsledkom bol obrat Srbky na 7:4 a vynútenie si tretieho setu.

V tom si obidve hráčky držali v úvode podanie. Šramková v piatej hre odvrátila dva brejkbaly súperky, ale v deviatej hre sa jej to už nepodarilo a Srbka podávala na postup do finále kvalifikácie. Slovenka si dokázala vypracovať dva brejkbaly, ale ani jeden z nich nedokázala využiť a Kostovičová druhým premeneným mečbalom na servise ukončila zápas a oslavovala postup do kvalifikačného finále. V boji o hlavný turnaj vyzve nasadenú kvalifikačnú tridsiatku Lin Zhuovú z Číny.

WTA Wimbledon (74 292 561 EUR, tráva vonku) – Anglicko

  • 18:30 – Rebecca Šramková (16.) vs Teodora Kostovičová (Srb) – semifinále kvalifikácie 6:4, (4)6:7, 4:6

Zdroj: ts

Podobné články

1 Váš komentár

Slováci v akcii: Streda 24. jún 24 júna, 2026 - 9:12 pm

[…] Slováci v akcii […]

Uzavreté komentáre