PRAHA – Český kapitán Petr Pála počíta straty pred kvalifikačnými bojmi o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej.
České reprezentačné opory Karolína Muchová a Kateřina Siniaková sa s istotou nezúčastnia kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Zranená je aj talentovaná 19-ročná hviezdička Sára Bejlek, ktorú by v nominácii mohla nečakane nahradiť skúsená Lucie Šafářová. Médiá o tom informoval kapitán Česka Petr Pála.
Grandslamové šampiónky síce v nominácii neboli, ale s kapitánom Pálom boli v kontakte a v hre bola ich možná donominácia. „Kája Muchová bohužiaľ kvôli zraneniu nemôže hrať, inak by nastúpila. Katka Siniaková sa necíti fit. Má toho plné zuby a mala by začať najskôr až v Madride,“ uviedol Pála k absenciám hviezd.
„V singli určite nastúpi Linda Nosková a musíme počkať na Marušku, ktorá hrala turnaj v Bogote, ako na tom bude fyzicky a psychicky. Keby to nešlo, bude hrať niekto mladý. Pokúsime sa urobiť čo najlepšiu zostavu,“ dodal k formovaniu nominácie Pála. „Tým, že hráme doma, je to pre hráčky sviatok. Tu v Ostrave to bolo vždy skvelé. Dúfam, že si fanúšikovia nájdu vo štvrtok cestu, pretože potrebujeme pomôcť, aby sme mohli hrať ešte po štvrtku o postup,“ potvrdil Pála postupové ambície Česka.
Čaká odpoveď Šafářovej
Pála reálne uvažuje o nominácii skúsenej Lucie Šafářovej, ktorá hrala naposledy na turnaji v Charlestone. Tam postúpila po boku Američanky Bethanie Mattekovej-Sandsovej až do štvrťfinále. „Oslovil som ju, či by nechcela byť v tíme, aby odovzdala dievčatám nejaké skúsenosti. Odohrala tento rok tri turnaje vo štvorhre, vlani boli vo finále v Prahe na Sparte,“ povedal Pála. „Hrá ľavou rukou. Mohla by si zapodávať proti Linde Noskovej, ktorá bude pravdepodobne hrať vo štvrtok proti Haddadovej Maiovej a ktorá je tiež ľaváčka. Zahrať si štvorhru a možno dievčatám odovzdať nejaké skúsenosti. Čakáme odpoveď, má toho veľa. Dúfame, že príde a mohla by nám takto pomôcť,“ dodal pre české médiá.
V českej nominácii aktuálne figurujú Linda Nosková, Marie Bouzková, Dominika Šalková a Tereza Valentová. Pálovi sa ospravedlnili aj mladé pušky Linda Fruhvirtová, Nikola Bartůňková a tiež Laura Samson. Kvalifikačná skupina, v ktorej Češky na domácej pôde v Ostrave narazia najprv na Brazíliu a potom na Španielsko, sa uskutoční od 10. do 12. apríla. Na finálový turnaj, ktorý sa premiérovo v histórii uskutoční v čínskom Šen-čene, postúpi len víťaz skupiny.
Hlavnou oporou Brazílčaniek by mala byť 17. hráčka sveta Beatriz Haddadová Maiaová. Španielky majú nahlásenú ako jednotku Jessicu Bouzasovú, či bronzové olympijské medailistky z Paríža 2024 vo štvorhre Saru Sorribesovú a Cristinu Bucsovú. Španielkam ale nepomôže hviezdna svetová deviatka Paula Badosová.
Slovensko sa
Zdroj: ts
Pridajte komentár