Home Audio/video 19 vyhratých setov po sebe: Klein v Česku natiahol famóznu šnúru a zabojuje o ďalšie finále

Lukáš Klein

PROSTĚJOV – Slovenský tenista Lukáš Klein pokračuje v českom Prostějove vo famóznej forme, ktorú odštartoval na challengerovom podujatí v nemeckom Troisdorfe.

Klein v dnešnom štvrťfinálovom súboji nestratil ani set s Benjaminom Hassanom z Libanonu, ktorý síce za stavu 5:4 v prvom sete podával na víťazstvo a v druhom rovnako za stavu 5:3 mohol na servise vybojovať zisk druhého dejstva, ale Klein ukázal kvality a sériou štyroch vyhratých hier po sebe zápas otočil a za hodinu aj 59 minút sa radoval z triumfu 7:6(4), 7:5.

19 vyhratých setov po sebe

V boji o ďalšie challengerové finále na Slováka čaká víťaz štvrťfinálového súboja Dalibor Svrčina – Hamad Medjedovič. Klein si tak po týždni môže vybojovať účasť v ďalšom challengerovom finále, keď v nemeckom Troisdorfe dosiahol na svoj premiérový titul na challengerovom okruhu. Celkovo Klein od nemeckého podujatia vyhral uź desať zápasov po sebe, v ktorých stratil jediný set a to hneď v prvom súboji v kvalifikácii proti Ciasovi, s ktorým druhý set prehral v tajbrejku, odvtedy ale vyhral už 19 setov po sebe!