streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšie15-ročná Jamrichová sa napriek skreču raketovo posunie v rebríčku WTA: V tomto...

15-ročná Jamrichová sa napriek skreču raketovo posunie v rebríčku WTA: V tomto momente prevažujú negatívne pocity

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová nepostúpila do finále dvojhry na ITF turnaji J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC. Pre zranenie nohy skrečovala semifinále proti štvrtej nasadenej Chorvátke Ane Konjuhovej za stavu 6:7 (5), 1:1 v druhom sete.


Limitovala ju choroba aj zranenie

“Celý týždeň som hrala trochu chorá. Ku koncu štvrťfinálového zápasu s Kajou Schmiedlovou som začala cítiť zadný stehenný sval. Dnes ráno na rozohrávke ma to už dosť limitovalo, išla som za fyzioterapeutom, ale už sme s tým nič nevedeli spraviť,” povedala Jamrichová pre oficiálnu stránku turnaja.

“Napriek tomu som to mala v semifinále celkom dobre rozohrané. Noha ma však bolela čím ďalej tým viac. Som z toho smutná. Keby som vyhrala prvý set, ešte by som to skúsila, ale takto to podľa mňa už nemalo zmysel. Na servise som sa trápila, pri dopade ma noha veľmi bolela. Vo výmenách som dnes bola slabá a pri pohybe limitovaná,” vysvetlila sklamaná pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra.Prevažujú negatívne pocity

Semifinálová účasť hneď pri druhom štarte na ženskom turnaji je pre talentovanú zverenku trénera Jána Matúša najlepším výsledkom v doterajšej kariére. “V tomto momente som veľmi smutná a prevažujú negatívne pocity. Keď to prejde, určite to budem vnímať pozitívnejšie. V budúcom roku chcem odohrať viac ženských turnajov. V juniorke pôjdem iba na grandslamy a najväčšie turnaje. Tento yýsledok mi výrazne pomôže aj v rebríčkovom postavení.”

Jamrichová si za semifínálovu účasť na bratislavskom turnaji pripíše do rebríčka WTA 29 bodov. Z aktuálnej 880. priečky svetového rebríčka sa v jeho pondelkovom vydaní posunie o 246 miest nahor na 634. pozíciu.

Zdroj: TASR

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × four =

Slováci v akcii