Alexander Zverev
Alexander Zverev rozmlátil raketu (Foto: TASR/AP - Rick Rycroft)

Zverev po prehre ostro skritizoval podmienky v Rotterdame: Nevyhral som tu žiadny set ani na tréningu

ROTTERDAM – Nemecký tenista Alexander Zverev prekvapivo prehral už v prvom kole v pozícii favorita s Alexandrom Bublikom. Nemec bezprostredne po zápase skritizoval podmienky na turnaji a kritikou rozhodne nešetril. Na jeho sťažnosť reagoval aj riaditeľ turnaja Richard Krajicek.


„Nevyhral som tu žiadny set ani na tréningu a to som tu bol päť dní a trénoval dvakrát denne,“ priznal nahnevaný Zverev. „Ani v minulosti sa mi tu na turnaji nedarilo a ak by som mal byť úprimný, keď nepríde k zmene podmienok, tak sa mi tu nebude dariť ani v budúcnosti, pretože sa tu necítim dobre,“ pokračoval.

Jeho kritika sa dostala aj k riaditeľovi turnaja

Kritika podmienok sa pochopiteľne dostala aj k turnajovému riaditeľovi Richardovi Krajickovi. Ten sa dostal pod veľký tlak i po vyjadrení Tsitsipasa, ktorý uviedol, že je tu veľmi náročné zahrať víťazný úder na tak pomalom kurte.

Podľa bývalého holandského tenistu je kritika hviezdnych hráčov z časti oprávnená a je potrebné sa ňou zaoberať. „Nie je nič príjemné niečo takéto počuť, ale mali by sme sa pozrieť na to, ako zrýchliť kurty,“ uviedol. „Každopádne, je to niečo, nad čím musíme popremýšľať, pokiaľ je kritika oprávnená.“„Rozhodne nechceme, aby hráči ako Zverev v budúcnosti premýšľali, že na turnaji nebudú štartovať,“ dodal s tým, že rýchlosť kurtu je priemerná, ale aby samotný turnaj vyhovel požiadavkám hráčom, mali by byť v nasledujúcom roku kurty rýchlejšie.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + fourteen =