štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zverev o Kyrgiosovi: „Je veľa mladých hráčov lepších ako on“
Foto: TASR

Zverev o Kyrgiosovi: „Je veľa mladých hráčov lepších ako on“

Nemec Alexander Zverev sa pár dní pred štartom grandslamového Australian Open nelichotivo vyjadril na adresu domácej nádeje Nicka Kyrgiosa. Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Mladý Nemec nedáva Kyrgiosovi na úvodnom grandslame roka veľké šance: „Bez urážky, na okruhu je veľa mladých hráčov, ktorí sú jednoducho lepší ako on.“

„Napríklad Tsitsipas je od neho lepší. Už len preto, že je lepší v päťsetových zápasoch, a to na grandslame potrebujete. Tu nejde o trojsetové zápasy, ktoré vybavíte za hodinu a pol. Aby ste zdolali top hráčov, potrebujete hrať  svoj najlepší tenis dlhší čas,“ dodal.

Austrálsky búrlivák tieto vyjadrenia dlho bez odozvy nenechal. Jeho reakcia však bola diplomatickejšia, ako by mnohí čakali: „Nejdem sa tým príliš zaoberať. Pri tom všetkom čo sa deje, ma toto trápi najmenej,“ uviedol Kyrgios citovaný portálom Tennis365.

 „On je skvelý hráč. Netuším, kam týmito vyjadreniami mieril, ale určite to nemyslel v zlom. A pokiaľ áno, tak sa mu ospravedlňujem, ak som mu niečo spravil,“ uzavrel.


Kyrgios sa od začiatku roka výrazne angažuje aj v charitatívnej pomoci požiarmi sužovanej Austrálii. Ako sám priznal, na tenis sa teraz príliš nesústredí: „Mysľou momentálne nie som celkom pri tenise. Je to náročné, ľudia pre požiare prichádzajú o rodiny a o domovy. Ťažko sa mi koncentruje na Australian Open, keď si uvedomím, čo sa deje.“

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Ani Kližan si nezahrá hlavný turnaj Roland Garros: Skvelý úvod na Belgičana nestačil

PARÍŽ – Po Filipovi Horanskom vypadol dnes v kvalifikácii na parížsky Roland Garros aj druhý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =