Foto: Twitter/ATP Tour

Zverev posledným semifinalistom Turnaja majstrov, Nadal končí

LONDÝN – Nemec Alexander Zverev zdolal v poslednom zápase skupiny Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) Rusa Daniila Medvedeva 6:4, 7:6(4).

Na začiatku zápasu pôsobil sústredenejším a odhodlanejším dojmom nemecký tenista. V medzihre bol istejší a odskočil do vedenia 2:0. Rýchly brejk bol napokon z pohľadu úvodného setu rozhodujúci. Rodák z Hamburgu si výrazne pomáhal prvým servisom a za stavu 5:4 premenil hneď prvý setbal.

Druhé dejstvo plynulo naďalej vo veľmi rýchlom tempe. Do stavu 4:4 sledovali diváci zo strany oboch suverénne servisgemy. Následne si na príjme vypracoval šancu Zverev, ale nedokázal pri nej rozohrať výmenu. Nakoniec musela rozhodnúť až skrátená hra. S Nemcom v nej viackrát hrali centimetre a ovládol ju po výsledku 7:4.

Zaujalo nás:

  • zápas trval len 78 minút
  • obaja získali na riterne iba po 14 výmen
  • Zverev upravil vo vzájomnej bilancii už na 5:1
  • dnes zapojil do hry 81 percent prvých podaní
  • nečelil žiadnemu brejkbalu

Po tomto dueli sú známe semifinálové dvojice. Grécky víťaz skupiny Andreho Agassiho Stefanos Tsitsipas si zmeria o 15:00 SEČ sily so Švajčiarom Rogerom Federerom, nemecký obhajca titulu Alexander Zverev vyzve o 21:00 SEČ víťaza skupiny Björna Borga Dominica Thiema z Rakúska.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 2 =