Home Najdôležitejšie Zverev odvrátil mečbaly a získal prvý titul od triumfu na Turnaji majstrov

Zverev odvrátil mečbaly a získal prvý titul od triumfu na Turnaji majstrov

by Tomas Hmira

ŽENEVA – Alexander Zverev si na turnaji ATP 250 v Ženeve (586 140 EUR, antuka vonku) pripísal prvý tohtoročný titul. Vo finále zdolal Nicolása Jarryho 6:3, 3:6, 7:6(8).

Najvyššie nasadený tenista turnaja vstúpil do finálového zápasu vynikajúco. Hneď v druhom geme sa presadil na riterne a rýchlo si vybudoval náskok 3:0. Aj v nasledujúcom geme bol blízko k brejku, ale Jarry odolal všetkým piatim brejkbalom. Nemec už do konca prvej časti nestratil žiadny fiftín pri vlastnom servise.

Druhý set dvakrát prerušil dážď. Jarry získal servis súpera na 4:2. Neskôr za stavu 5:2 na podaní Nemca mal setbaly, ktoré Zverev odvrátil. Potom však Čiľan čistou hrou doservoval set a vynútil si ešte jedno dejstvo.

Tretí set bol bez brejkov, obaja hráči mali šance, ale nevyužili ich. O víťazovi tak musel rozhodnúť tajbrejk. Zverev viedol 4:0 aj 6:3. Jarry odvrátil mečbaly a sám sa dostal ku možnostiam zakončiť zápas za stavu 7:6 aj 8:7. Oba Nemec odvrátil a vydobil si mečbal pri skóre 9:8 a premenil ho.

• za stavu 6:3, 0:1 a 15:15 stretnutie prerušil dážď po prvý raz, potom opäť za stavu 6:3, 2:5