Foto: TASR

Zranený Nišikori sa odhlásil z Australian Open

MELBOURNE – Japonec Kei Nišikori je prvou veľkou hviezdou, ktorá sa odhlásila z Australian Open. Pred pár hodinami o tom informoval prostredníctvom svojej oficiálnej aplikácie.

Bývalý 4. hráč sveta laboruje od augusta so zranením pravého zápästia. Dlhá pauza ho odsunula v rebríčku na 22. miesto a jeho návrat sa znova odkladá. „Je mi to veľmi ľúto, ale musím vám oznámiť, že budem chýbať na tohtoročnom Australian Open,“ uviedol vo svojom stanovisku finalista US Open 2014.

„Australian Open je môj obľúbený Grand Slam. Môj domáci. Je to Grand Slam, ktorý sa neuveriteľne stará o tenistov a ich tímy. Bolí ma, že ho musím tento rok vynechať. Moja rehabilitácia úspešne napreduje, ale nie som ešte 100-percentne pripravený vrátiť sa v zápase na 3 víťazné sety,“ dodal.

Populárny Japonec je prvý tenista, ktorý sa oficiálne odhlásil z Australian Open, ktorý sa začína 15. januára. Otázna je aj účasť Srba Novaka Djokoviča a Brita Andyho Murrayho, ktorí pauzujú od Wimbledonu.

Nišikori by sa mal napriek tomu vrátiť v dohľadnej dobe. Počas druhého melbournského týždňa (22. – 28. januára) má sľúbenú voľnú kartu na challenger do kalifornského Newport Beach.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 16 =