štvrtok , 2 apríla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Zomrela bývalá tenistka Jeanne Evertová
Foto: Osobný archív

Zomrela bývalá tenistka Jeanne Evertová

DELRAY BEACH – Bývalá americká tenistka Jeanne Evertová (na snímke vpravo), neskôr známa ako Jeanne Evertová Dubinová, zomrela. Informuje o tom agentúrny portál AP News.

Mladšia sestra legendárnej Chris Evertovej zomrela podľa dnes zverejnených správ vo štvrtok vo veku 62 rokov. Približne dva a pol roka bojovala s rakovinou vaječníkov, ktorá nad ňou nakoniec zvíťazila. „Jeanne bola nesebecká, starostlivá a láskavá. Ako sestra som obdivovala jej charakter a oddanosť svojim blízkym. Bojovala odvážne, teraz má nebo šťastie, že ju má,“ uviedla Chris Evertová.

Jeanne, ktorá bola o tri roky mladšia ako Chris, bola počas celej kariéry v tieni svojej sestry. Napriek tomu dosiahla i ona niekoľko zaujímavých úspechov. Reprezentovala Spojené štáty americké vo Fed Cupe, v rebríčku WTA sa vyšplhala na 28. miesto a dvakrát si zahrala v 3. kole US Open (1973, 1978). Na konci sezóny 1978 dala športovej kariére vo veku 21 rokov zbohom, vydala sa za Brahma Dubina, s ktorým mala syna Erica a dcéru Catie. Dlhé roky však zostala pri tenise ako trénerka. Pôsobila v tenisovom centre v Delray Beach.O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP a WTA vydali po zrušení Wimbledonu nové spoločné stanovisko

LONDÝN/ST. PETERSBURG – Asociácie ATP a WTA pokračujú v spoločnom postupe. Po dnešnom zrušení Wimbledonu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + thirteen =