Home Správy Zatiaľ neporaziteľný. Rubľov v Adelaide povolil súperovi tri hry

Zatiaľ neporaziteľný. Rubľov v Adelaide povolil súperovi tri hry

Andrej Rubľov

ADELAIDE – Víťazom turnaja ATP 250 v Adelaide (610 010 USD, tvrdý povrch vonku) sa stal Rus Andrej Rubľov, ktorý si vo finále poradil s Juhoafričanom Lloydom Georgom Harrisom 6:3, 6:0.

Hoci musel v prvom sete viackrát odolávať brejbalom Rubľov, nakoniec jediný brejk získal práve on. Bolo to na 4:2. Neskôr šiel za stavu 5:3 podávať na výhru v sete a zvládol to čistou hrou.

Druhý set bol už absolútne v réžii mladého Rusa. V každom geme premenil hneď prvý brejkbal, ktorý sa mu naskytol. Harrisa dokonca aj pri servise nepustil na vyššie skóre ako 30:30. Na podaní potom premenil hneď prvý mečbal a nadeli tak súperovi „kanára”.

• Rubľov odvrátil všetky štyri brejkbaly, ktoré mal
  • celkovo vyhral 63 % bodov
  • v druhom sete získal Harris dokopy osem bodov – päť na riterne a iba tri na servise
  • Rus má tento rok už dva tituly – vyhral aj v Dauhe – v roku 2020 tak vyhral všetky zápasy, na ktoré nastúpil

V Adelaide bolo aj slovenské zastúpenie, vo štvorhre hral Filip Polášek finále, avšak s Ivanom Dodigom nestačili na súperov. Viac si prečítajte tu.