Šuaj Pcheng
Šuaj Pcheng (Foto: TASR/AP - Mike Groll)

WTA v prípade nevyriešenia prípadu Pchengovej pripravuje rázny krok: Je to dôležitejšie než biznis

ŠANGHAJ – Ženská tenisová asociácia (WTA) je pripravená zrušiť všetky turnaje v Číne, pokiaľ sa uspokojivo nevyrieši prípad Šuaj Pcheng.


Čínska tenistka začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia a odvtedy o nej nik z tenisovej komunity nepočul.

Šéf WTA Tour Steve Simon v tlačovom vyhlásení vyzval čínsku stranu, aby prípad vyšetrila a bývalú svetovú jednotku vo štvorhre neumlčovali. Aféra sa podľa neho môže skončiť aj tak, že WTA odoberie Číne organizáciu turnajov v hodnote stoviek miliónov dolárov.Vypočutie žien dôležitejšie ako biznis

„Ženy musia byť vypočuté, nie umlčované. To je dôležitejšie než biznis,“ vyhlásil Simon, ktorý od Šuaj Pcheng dostal e-mail. V ňom sa píše, že je v poriadku a popiera znásilnenie, vyjadril však pochybnosti o jeho autenticite. Podľa e-mailu je 35-ročná tenistka v poriadku a oddychuje v domácom prostredí. „Obsah správ o mne som nepotvrdila a zverejnili ich bez môjho súhlasu. Tieto správy o zmiznutí, vrátane toho, že ma znásilnili, sa nezakladajú na pravde. Som v poriadku a ďakujem, že sa o mňa zaujímate,“ mala napísať Šuaj Pcheng.

„Len ťažko uverím, že Šuaj Pcheng naozaj napísala tento mail. WTA aj svet potrebujú overiteľný dôkaz, že je v bezpečí,“ citovala agentúra AFP Simona, podľa ktorého sa s Číňankou viackrát pokúšal spojiť viacerými spôsobmi, ale neúspešne.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =