Home Správy Prvý hrací deň v Ču-chaji: WTA Elite Trophy priniesol prvé prekvapenie

Prvý hrací deň v Ču-chaji: WTA Elite Trophy priniesol prvé prekvapenie

ČU-CHAJ – Úvodnými tromi zápasmi sa začal turnaj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 419 844 USD, tvrdý povrch v hale). Zrodilo sa aj prvé prekvapenie.

Program otvoril duel v Ružovej skupine medzi Bieloruskou Arynou Sabalenkovou a Mariou Sakkariovou z Grécka. Prvá menovaná zvíťazila 6:3, 6:4. Za stavu 1:1 odolala piatim brejkbalom, a hoci dve šance na príjme v šiestom geme nepremenila, všetko si vynahradila v ôsmej hre. Následne prvý set dopodávala bez straty fiftínu. V druhom dejstve prišiel rozhodujúci moment znova v závere. Dnes spoľahlivo servujúca minská rodáčka neponechala po brejku na 5:4 nič na náhodu a premenila hneď prvý mečbal.

Holanďanka Kiki Bertensová zdolala v prvom zápase Azalkovej skupiny Chorvátku Donnu Vekičovú 7:6(5), 6:2. Začiatok duelu patril chorvátskej tenistke, ktorá doň vstúpila brejkom. Stratila ho v šiestom geme, a keď vzápätí pohrdla na ritnerne štyrmi šancami, začal sa obraz hry meniť. Dramatický úvodný set napokon dospel do tajbrejku, v ktorom otočila Bertensová zo 4:5 na 7:5. Psychologickú výhodu pretavila v druhej časti do vedenia 5:0, ktoré sa podarilo rodáčke z Osijeku iba okresať.

Dnešné dianie na WTA Elite Trophy uzavrela čínsko-americká konfrontácia medzi Čeng Saj-saj a Madison Keysovou v Orchideovej skupine. Domáca voľná karta sa postarala o prekvapenie, keď vyhrala 6:4, 6:2. V úvodnom dejstve nepotvrdila brejky na 1:0 ani 3:2, no ten zo siedmej hry si už postrážila. Do druhého setu vstúpila proti nevýrazne podávajúcej favoritke presvedčivo. Američanka sa dostala k slovu až pri skóre 0:5, no výraznejšie záver nezdramatizovala.