piatok , 3 apríla 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Wozniacka rozosmutnila fanúšikov – Australian Open 2020 bude jej posledný turnaj
Foto: Twitter/Australian Open

Wozniacka rozosmutnila fanúšikov – Australian Open 2020 bude jej posledný turnaj

KODAŇ – Dánska tenistka Caroline Wozniacka, ktorú sužuje reumatoidná artritída, pred chvíľou oznámila, že na Australian Open 2020 sa rozlúči s kariérou.

„Od 15 rokov hrám profesionálne. Za ten čas som zažila úžasnú prvú životnú kapitolu. Mám 30 singlových WTA titulov, 71 týždňov som bola svetová jednotka, vyhrala som MS WTA Tour. Bola som na troch olympiádach, niesla som dokonca vlajku, ovládla som Australian Open 2018. Dosiahla som všetko, o čom som snívala,“ začala svoj príspevok na sociálnych sieťach sympatická Dánka.

„Vždy som si vravela, že keď nastane čas, sú aj veci mimo tenisu, ktoré chcem robiť. V ostatných mesiacoch som si uvedomila, že je veľa vecí mimo kurtu, ktoré chcem dokázať. Svadba s Davidom bola jedným z cieľov. Začať s ním rodinný život pokračujúc v cestovaní po svete a zvyšovanie povedomia o reumatoidnej artritíde sú moje vášne,“ pokračovala Wozniacka.

„Dnes oznamujem, že po januárovom Australian Open skončím. Nemá to nič spoločné s mojím zdravím. Chcem sa z celého srdca poďakovať svojim fanúšikom, kamarátom, sponzorom, tímu, najmä otcovi, ktorý ma trénuje, manželovi a celej rodine,“ dodala 29-ročná rodáčka z Odense.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Michael Chang – Zázračný tínedžer z Roland Garros 1989

Dnes sa v rubrike zameranej na legendy svetového tenisu presúvame za „veľkú mláku“. Práve zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 3 =