Home Najdôležitejšie Wozniacka po dráme druhou semifinalistkou Australian Open

Wozniacka po dráme druhou semifinalistkou Australian Open

MELBOURNE – Druhá nasadená Dánka Caroline Wozniacka postúpila po víťazstve 6:0, 6:7(3), 6:2 nad Španielkou Carlou Suárezovou Navarrovou do semifinále grandslamového Australian Open.

V úvodnom dejstve sympatická rodáčka z Odense dominovala. Španielska bojovníčka sa dostala do hry až v závere, no štyri gembaly na 1:5 nezužitkovala a dostala „kanára“.

V druhom sete začal Španielke lepšie fungovať jednoručný bekhend. Vďaka brejku z 5. gemu si vypracovala náskok 4:2, no dánska favoritka následne esom zmazala ďalšiu hrozbu straty podania a o pár minút vyhrávala 5:4. Na príjme mohla po zmene strán duel ukončiť. Pri mečbale však zaváhala a napokon stratila aj dôležitú skrátenú hru.

Suárezová Navarrová z vydretej koncovky nič nevyťažila. V rozhodujúcej časti znova kraľovala Dánka, ktorá sa presadila na riterne v 3. a 7. hre.

• Wozniacka si pomohla 10 esami
  • premenila 6 zo 7 brejkbalov
  • iba raz stratila podanie
  • Suárezová Navarrová prehrala aj svoje 6. singlové grandslamové štvrťfinále

„Vedela som, že to nebude jednoduché. V prvom sete som hrala svoj tenis. V druhom som nevyužila mečbal, škoda. V tom treťom som si dobre uvedomovala, že by to mohol byť môj posledný set na turnaji, ale zvládla som to,“ uviedla Caroline Wozniacka po zápase. V boji o svoje tretie finále na podujatiach „veľkej štvorky“ narazí na belgické prekvapenie Elise Mertensovú.