Foto: TASR

Wawrinka a Raonič stále zranení, ich návrat sa odkladá

ABÚ ZABÍ – Švajčiar Stan Wawrinka a Kanaďan Miloš Raonič sa mali vrátiť na kurt na Mubadala World Tennis Championship (28. – 30. decembra) v Abú Zabí. Bohužiaľ, ich zdravotný stav im to neumožní.

Švajčiarsky tenista má za sebou dve operácie pravého kolena. „Bohužiaľ, tento rok nebudem môcť v Abú Zabí hrať. Ešte nie som schopný súťažiť na tejto úrovni. S mojím tímom tvrdo pracujeme a robíme všetko pre to, aby som bol pripravený na Australian Open. Som smutný, že si nezahrám pred skvelými fanúšikmi na Mubadala World Tennis Championship, ale musím byť trpezlivý a dať svojmu telu čas. Všetkým prajem úspešný turnaj a dúfam, že sa vrátim v roku 2018,“ uviedol 32-ročný rodák z Lausanne.

Kanadský bombardér bojoval v druhej polovici sezóny 2017 so zraneniami zápästia a lýtka. V súčasnosti je jasné len to, že v Abú Zabí hrať nebude. Stále zostáva prihlásený na ATP podujatie v Brisbane a na Australian Open.

Namiesto Wawrinku a Raoniča si na Mubadala World Tennis Championship zahrajú ruský mladík Andrej Rubľov a juhoafrický dlháň Kevin Anderson.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 2 =