Home / Správy / Wawrinka poslal v 1. kole US Open domov prvého člena top 10
Foto: Twitter/US Open

Wawrinka poslal v 1. kole US Open domov prvého člena top 10

NEW YORK – Na voľnú kartu štartujúci Švajčiar Stan Wawrinka zdolal v 1. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) bulharskú osmičku žrebu Grigora Dimitrova 6:3, 6:2, 7:5.

Švajčiarsky veterán potvrdzoval od úvodu gradujúcu formu z posledných týždňov. V otváracom geme odolal na dlhý čas jedinému brejkbalu súpera a za stavu 4:3 sa premiérovo presadil na príjme. V rámci úvodného dejstva to bolo rozhodujúce.

V druhom sete pokračoval rodák z Lausanne v dominantnom výkone. Rýchlo sa odpútal do vedenia 4:0, keď profitoval z čoraz väčšieho počtu nevynútených chýb na strane Bulhara. Koncovku si postrážil. V 8. hre premenil po odvrátení hrozby straty servisu celkovo siedmy setbal.

Tretie dejstvo zastihlo bulharského tenistu v lepšom rozpoložení. Eliminoval nepresnosti, zlepšil podanie a za stavu 4:3 uspel prvýkrát na riterne. Vzápätí trestuhodne zaváhal a z útlmu sa už nedostal. Švajčiar sa vrátil k dominantnému výkonu a vo veľkom štýle otočil na 7:5.

Zaujalo nás:

  • Wawrinka odvrátil 7 z 8 brejkbalov
  • po 1. servise zvládol len 67 percent výmen
  • Dimitrova zdolal v 1. kole Grand Slamu druhýkrát za sebou, keď nadviazal na triumf z Wimbledonu

V 2. kole narazí miestny šampión z roku 2016 na francúzskeho kvalifikanta Uga Humberta. Okrem Grigora Dimitrova dnes opustila New York spomedzi top 10 v ženskej časti už Simona Halepová.

About Michal Pokrivka

Check Also

FOTO Thiem po impozantnom obrate: Škoda, že mohol vyhrať len jeden z nás

NEW YORK – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa stal víťazom mužskej dvojhry na US Open …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − 1 =