Home Najdôležitejšie Výsledok, ktorý rozhodne stojí za pozornosť: Morvayová získala jeden z najväčších skalpov v kariére!

Viktória Morvayová

BARRANQUILLA – Slovenská tenistka Viktória Morvayová (377.) získala na ITF turnaji v kolumbijskej Barranquille jeden z najväčších skalpov svojej kariéry.

21-ročná Morvayová v osemfinálovom zápase vyradila 110. hráčku sveta Maďarku Réku Lucu Janiovú po setoch 6:4, 6:4.

Na kolumbijskom harde obe tenistky od úvodu kvalitne servovali, ale servisgemy Morvayovej boli jednoznačnejšie, keď na prvých štyroch returnoch Janiová nebola ani raz na zhode. To sa v závere setu naplno prejavilo, v deviatej hre slovenská tenistka čistou hrou brejkla Maďarku a po udržanom podaní viedla prekvapujúco 1-0.

Aj v druhom dejstve Janiová výsledkovo a herne zaostávala, keď za stavu 1:1 prišla o servis, ale v nasledujúcich momentoch sa jej podarilo vyrovnať na 3:3. Morvayová podobne ako v prvom sete opäť udrela v koncovke, keď sériou dvoch hier strhla víťazstvo na svoju stranu.

Vo štvrťfinále slovenská tenistka s maďarskými koreňmi narazí na víťazku zápasu medzi Ukrajinkou Volodkovou a domácou Herazo. Morvayová v Kolumbii štartuje aj vo štvorhre, kde s Američankou Blackovou budú dnes v noci proti domácemu páru Carreno/Gonzálezová plniť rolu favoritiek.