Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Foto: TASR- Martin Baumann)

Výhoda Cibulková: Bývalá slovenská jednotka prednostne zaočkovaná proti koronavírusu

BRATISLAVA – Celosvetovým problémom číslo jedna je stále pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu, ktorú sa svet snaží vyriešiť očkovaním. To ale u nás prebieha veľmi pomaly a je otázne, kedy sa bežný smrteľník k vakcíne vôbec dostane.


Prvotná fáza očkovania proti koronavírusu by sa mala týkať všetkých dôležitých ľudí z prvej línie, to jest zdravotníkov, ľudí z kritickej infraštruktúry, pracujúcich v zariadeniach sociálnych služieb a tiež osôb, ktoré sú pred vírusom v najväčšom ohrození, teda dôchodcov. Ministerstvo zdravotníctva ale ani po troch týždňoch presne neurčilo, kto konkrétne do kritickej infraštruktúry patrí a nie je vôbec jasné, kto sa kedy ku vakcíne dostane.

Proti COVID-19 bolo na Slovensku od 26. decembra zatiaľ zaočkovaných asi 20-tisíc ľudí, keďže nové vakcíny prichádzajú v postupnom slede a celý proces očkovania tak postupuje len veľmi pomaly. Bežná populácia bez chronického ochorenia, ktorá nie je vo vyššom veku či nemá prácu, pri ktorej dochádza k zvýšenému riziku nákazy, by sa na rad mala dostať pravdepodobne až na jar i keď celý proces závisí od viacerých faktorov (ako rýchlo budeme na Slovensku schopní očkovať a tiež aká rýchla bude distribúcia vakcín do našej krajiny).Cibulková je zaočkovaná

Tak ako to býva pri iných veciach, aj teraz sa ale množia správy o tom, že niektoré známejšie a vplyvnejšie osoby môžu byť uprednostňované. Podľa Denníka N by jednou z nich mala byť aj bývalá slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková, ktorá bola v bratislavskej Univerzitnej nemocnici na Kramároch zaočkovaná vakcínou proti koronavírusu.

31-rodáčka z Bratislavy je tak už zaočkovaná aj keď vôbec nepatrí do rizikovej skupiny ako vyššie spomínané skupiny ľudí z kritickej infraštruktúry. Vedenie nemocnice šetrením zistilo, kto Dominike podal vakcínu a pracovník, ktorý ju zaočkoval, už viac vakcinovať nebude. 

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Klein v Splite po skvelom obrate do finále kvalifikácie: S nemeckým dlháňom to však nemal vôbec ľahké

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein uspel v 1. kole kvalifikácie na turnaji v chorvátskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − five =