Home Správy Výbuch favoritov – prvý zápas na tráve nezvládli Tsitsipas ani Zverev

Výbuch favoritov – prvý zápas na tráve nezvládli Tsitsipas ani Zverev

HERTOGENBOSCH/STUTTGART – Grék Stefanos Tsitsipas a Nemec Alexander Zverev skončili v pozíciách nasadených jednotiek po svojich prvých zápasoch na turnajoch ATP 250 v Hertogenboschi (711 275 EUR, tráva vonku) resp. ATP 250 v Stuttgarte (754 540 EUR, tráva vonku).

Stefanos Tsitsipas prehral v 2. kole v holandskom Hertogenboschi po voľnom žrebe z úvodného kola s Nicolásom Jarrym. Čilskému dlháňovi podľahol 4:6, 6:3, 4:6. Zápas otvoril stratou podania, ktorú už v prvom sete nezmazal. Na začiatku druhého dejstva sa odpútal do vedenia 3:0 a Čiľana k žiadnej šanci na ribrejk nepustil. V treťom sete nevyužil Grék dva brejkbaly na 3:2, ďalší v siedmom geme a napokon pri servise na udržanie sa v zápase neustál tlak.

Alexander Zverev mal doma v Stuttgarte tiež v 1. kole voľno a dnes podľahol v boji o štvrťfinále svojmu krajanovi – kvalifikantovi Dustinovi Brownovi 4:6, 7:6(3), 3:6. V úvodnom dejstve rozhodol Brownov brejk na 2:1. V druhom sete odskočil favorit do vedenia 3:0, no šoumen s jamajskými koreňmi ho úžasne variabilnou hrou ribrejkol na 4:5 a nakoniec si vynútil skrátenú hru. Pomerom 7:3 ju získala nasadená jednotka. Z momenta „Sascha“ v tretej časti nevyťažil. Nevyužil tri brejkbaly na 4:3 a v koncovke ho Brown zničil nábehmi na sieť. Zverev nakopil 14 dvojchýb, využil jediný zo 14 brejkbalov!