Norbert Gombos, Paríž Masters 1000
Norbert Gombos (Foto: Instagram - Norbert Gombos)

Výborný výkon Gombosa v Rotterdame: Nepríjemného domáceho tenistu zdolal v dvoch setoch a smeruje do finále

ROTTERDAM – Slovenský tenista Norbert Gombos zvládol prvú prekážku na turnaji v Rotterdame. V úvodnom kvalifikačnom kole zdolala domáceho Selsa po setoch 6:3, 7:6(2).


Od úvodu zápasu bolo zrejmé, že servis oboch tenistov bude po väčšine zápasu doménou. Gombos efektívne podával, fungoval mu prvý servis a postupne sa dostával k brejkbalovým príležitostiam. V tretej hre sa mu podarilo po prvýkrát v zápase prelomiť podanie domáceho tenistu a náskok jedného brejku ešte pred záverom prvého setu zveľadil. V deviatom geme využil v poradí druhý setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set obaja hráči dominovali na servisoch, ale viac príležitostí na prelomenie podania mal Gombos. V štvrtej hre mal k dispozícii päť brejkbalov, ktoré zostali nevyužité. V nasledujúcom geme mohol pykať, ale dva brejkbaly Selsa odvrátil. Až do stavu 5:5 sa nič zaujímavé neudialo, v jedenástej hre mal náš tenista mečbal, ale opäť sa mu nepodarilo využiť naskytnutú príležitosť. O osude druhej sady musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej Gombos potvrdil svoje kvality a zaslúžene postúpil do finále kvalifikácie.V boji o postup do hlavnej súťaže vyzve 93. hráč sveta Američana Girona, ktorý v troch setoch zdolal domáceho Van Rijthovena.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − two =