Home Správy Vo finále WTA turnaja v Eastbourne Sabalenková proti Wozniackej

Vo finále WTA turnaja v Eastbourne Sabalenková proti Wozniackej

EASTBOURNE – Do finále WTA Premier turnaja v anglickom Eastbourne (852 564 USD, tráva vonku) postúpili Bieloruska Arina Sabalenková a Dánka Caroline Wozniacka.

V úvodnom semifinále dvoch nenasadených hráčok zdolala Arina Sabalenková Poľku Agnieszku Radwaňskú 6:3, 1:6, 6:3. Zápas sa začal šnúrou šiestich brejkov. Bieloruska následne zvládla pri vlastnom podaní skóre 15:40 a koniec prvého setu kontrolovala. Druhé dejstvo otvorila brejkom, ale skúsená súperka jej odpovedala ziskom šiestich gemov za sebou. V treťom sete to spočiatku vyzeralo na zavŕšenie obratu. Krakovská rodáčka viedla 3:2, 40:0. Sabalenkovej razom začali padať úžasné víťazné údery zo všetkých pozícií a dominantným spôsobom priebeh otočila.

V druhom semifinále zvíťazila nasadená jednotka Caroline Wozniacka z Dánska nad nemeckou štvorkou „pavúka“ Angelique Kerberovou 2:6, 7:6(4), 6:4. V prvom sete viedla 2:1, no od tohto momentu získavala gemy len jej súperka. Poriadna dráma prišla v druhej časti. Rodáčka z Odense vyhrávala 3:0 aj 4:1, ale bola to Kerberová, kto šiel podávať za stavu 6:5 na postup. Nepremenila mečbal a v tajbrejku ťahala za kratší koniec. V treťom dejstve stačil turnajovej jednotke jeden úspech na riterne. Pripísala si ho v 5. hre.

Zajtrajšie finále je na programe o 13:30 SELČ. Caroline Wozniacka sa pokúsi nadviazať na eastbournský titul z roku 2009, pre Arinu Sabalenkovú by išlo o prvý úspech na hlavnom okruhu.