Home Správy Vo finále WTA turnaja v Eastbourne Plíšková proti Kerberovej

Vo finále WTA turnaja v Eastbourne Plíšková proti Kerberovej

EASTBOURNE – Druhá nasadená Češka Karolína Plíšková a štvrtá nasadená Nemka Angelique Kerberová si zajtra zmerajú sily vo finále turnaja WTA Premier v anglickom Eastbourne (998 712 USD, tráva vonku).

Karolína Plíšková deklasovala holandskú trojku žrebu Kiki Bertensovú 6:1, 6:2. V úvode zápasu mali obe hráčky nízke zapojenie prvého podania, s čím sa ťažšie vyrovnávala Holanďanka. Nabrala manko 0:3, a hoci následne znížila, v ďalšom priebehu prvého setu bola bez šance. Druhé dejstvo síce otvorila čistou hrou pri vlastnom servise, no ďalších päť gemov šlo na konto českej favoritky, ktorá si záver skúsene postrážila.

Angelique Kerberová sa dostala do finále bez boja. Na semifinálový zápas proti nej nenastúpila Tunisanka Ons Jabeurová. Dôvodom je zranenie pravého členka, ktoré utrpela v treťom sete štvrťfinálového súboja proti Francúzke Alizé Cornetovej. „Som sklamaná. Chcela som hrať a získať titul, prečo nie? Ale zdravie mi to nedovoľuje. Ráno som sa zobudila a ťažko sa mi chodilo. Snáď sa zotavím do Wimbledonu,“ povedala Jabeurová pre oficiálny web WTA.