Home Správy Vo finále v Dauhe súboj Halepovej proti Mertensovej

Vo finále v Dauhe súboj Halepovej proti Mertensovej

by Dominika Mikušiaková

DAUHA – Na prestížnom turnaji kategórie WTA Premier v katarskej Dauhe (916 131 USD, tvrdý povrch vonku) sa dnes hralo o finálové miestenky. O titul si zahrajú Rumunka Simona Halepová  a Belgičanka Elise Mertensová.

V úvodnom semifinále zdolala najvyššie nasadená Simona Halepová ukrajinskú tenistku Jelinu Svitolinovú po tuhom boji 6:3, 3:6, 6:4.

Atraktívny zápas od úvodu sľuboval výborné tenisové predstavenie. V prvom sete bol rozhodujúci brejk Halepovej z tretej hry. Náskok si skúsene strážila a v závere ešte pridala poistku. V druhom sete Svitolinová zlepšila výkon, pridala na agresivite a vynútila si rozhodujúci set.

Rumunská tenistka v ňom predviedla parádny obrat. Prehrávala už 1:4 a vyzerala, že jej dochádzajú sily. Povestná bojovníčka sa však nevzdala, za tohto stavu odvrátila tri brejkbaly a svojej súperke v nasledujúcom priebehu nepovolila už ani gem.

V druhom semifinále si Belgičanka Elise Mertensová poradila s treťou nasadenou Angelique Kerbereovou z Nemecka po setoch 6:4, 2:6, 6:1.

V prvom sete podávala nemecká favoritka mdlý výkon, čo dobre hrajúca Mertensová potrestala. V druhom dejstve sa karta úplne obrátila. Kerberová sa zlepšila vo všetkých herných oblastiach, čím nútila belgickú tenistku k chybám. Tá odpoveď na zlepšenú hru Nemky nenašla, aj druhé semifinále tak musel rozhodnúť tretí set.

V ňom našla Mertensová formu z prvého setu a nemeckej tenistke nedala šancu. Jediný gem jej povolila za stavu 1:0 a v závere dominovala. Zahrá si tak najväčšie finále v kariére.

Halepová vedie vo vzájomnej bilancii 2:0. V oboch prípadoch povolila súperke iba tri gemy.